MUĞLA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Muğla Belediye Başkanlığı bundan sonra hiç kolay iş olmayacak çünkü Cumhurbaşkanı konutu Okluk'ta olacak.

Bunu Evren Paşa ve Özal sağ iken çok insan hem Marmaris'te, hem Muğla'da, hem Göcek'te gördü ve  yaşadı.  Belediye Başkanının işine çeşitli yüksek makam sahipleri tarafından karışılıp, makama bile sık sık çağırılabilir.

Yani demek istediğim kolay iş hiç değildir.

Cumhurbaşkanı konutu olmasaydı o zaman konu bile değildi ama olunca her türlü protokol ve misafirleri de hesaba katmak gerekir. Bu bir Belediye Başkanı için çok zor bir iştir.

Hiç şüphe yok Muğla genelde Türkiye'nin çok önemli bir turizm kenti, belki de eski siyaset düşüncesi ile çok yaygın bir alan.

Fethiye, Marmaris, Bodrum, Milas gibi kalabalık ve büyük turizm merkezlerini kapsıyor.  Büyükşehir'de işi olan Fethiyelinin çok uzun yol kat etmesi gerekiyor.

Her iktidar böyle bir yörenin Belediyesini elbette ister...

Muğla'ya objektif olarak baktığınızda genelde CHP tarafı görünür ancak bir süre de ANAP'a oy verdikleri bir gerçek.

Onun için partizan düşünmezseniz önceden yüzde yüz tahmin çok güç olur ve doğru olmayabilir.

Bir diğer önemli faktör ise Büyükşehir’in Fethiye, Marmaris ve Bodrum ile birlikte çalışma sorunları...

Belki bilirsiniz Avrupa'da sık kullanılan bir Atasözü vardır, derler ki; "demokrasilerde başlar büyük hatalar yapmadıkça değişmez".  Bu söz doğruluğunu bilhassa Avrupa'da defalarca kanıtlamıştır.

AKP Muğla'ya çok popüler bir aday koymadıkça veya CHP eski adayı değiştirmedikçe şimdiki Belediye Başkanının indirilmesi kanımca imkansızdır.

Dikkat ederseniz halen bir şekilde boş olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için iki tarafta birbirinin koyacağı adayın kim olacağını bekliyor ki ona göre aday çıkarsınlar.

Kanımca AKP'nin Muğla'da veya diğer İlçelerinde büyük hatalar yapmamış Belediye Başkanlarının yerine kendi adaylarının seçilmesi çok zor hatta imkansıza yakındır.


İzlenme: 574
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR