MÜFREDAT

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar müfredat değişikliği ile yapılan itirazlar ve mücadeleyi görüyor ve hayretler içinde kalıyorum. Anlaşılan Türkiye daha hala Türk çocuklarının herşeyi müfredattan öğrendiklerini sanıyor. Halbuki hiç öyle değil.

Ben İlkokul haricinde Türk okullarında hiç okumadım. Türk müfredatını hiç ama hiç öğrenmedim. Hayatım boyunca hiçbir yerde din dersi görmedim.

O zaman ben ahlaksız mı oluyorum?

Yüce Atatürk'e bu müfredatların hepsinde öğretilenlerden çok daha fazla bağlıyım ve saygılıyım. Dinimi de çok iyi bilirim ve çoğu din dersi görmüşlerden daha fazla bilgim vardır.

O zaman nedir bu her konuda arayıp bir kavga sebebi bulma hastalığı?

Bu İslam aleminin hastalığı olsa gerek. Her söylenen sözde bir kavga sebebi aramak ve kavga başlayınca kafayı çalıştırıp cevaplar verebilmek. Sanki orgazm olunuyor.

Tarihe bakın Müslümanlar devamlı birbirleri ile çatışıyor. Bazıları birbirini satıyor.  Bu yeni değil Hz. Muhammed'in zamanından beri aynı.

Kudüs'te öğretmen bir Yahudi bayan bana şöyle demişti ''Bizler yani siz Müslümanlar ve biz Yahudiler aynı babanın İbrahim'in çocuklarıyız, İsmail ve İshak, öz kardeşiz. Ancak annelerimiz ayrı. Onun için de Yahudilik anneden gelir, babadan gelmez. Bu anneler bizi düşman yapmış ve asırlarla her iki tarafta çekiyoruz''.

Yukarıdaki bu sözde ne kadar doğruluk var herkes kendi karar vermeli diye düşünüyorum.

Hepsini bir yana bırakın Müslümanlarda devamlı olarak kendi içlerinde hala birbirleri ile uğraşıyorlar. Çoğu zaman harplere kadar gidiyor. Milyonlarca din kardeşlerini öldürüyorlar.

Şimdi gelmişiz müfredattan bahsediyoruz...

Bana dinimi ve Atatürk’ü müfredat öğretmedi, tek kelime öğrenmedim çünkü hiçbir zaman öğretilmedi. Her şeyi ailemden öğrendim, yakın dostlarımdan öğrendim. Belli bir yaşa geldiğimde kendim düşündüm ve nihai kararı verdim.

Biraz aklı başında herkes Atatürk'ün bu ülkenin yeniden kuruluşundaki kahramanlığını ve liderliğini bilir ve anlar bunu ne müfredatla, ne de başka bir şey ile öğretmeye gerek bile yoktur.  Atatürk'ün yaptığı her şey gerçek kanıtları ile önümüzde durmaktadır şahide hiç gerek yoktur.

Bu milletin Atatürk'ün yolundan ve izinden ayrılacağına inanmıyorum, elbette her şeyde olduğu gibi istisnalar kaideleri bozmazlar. 


İzlenme: 476
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR