MODERN SAVAŞ‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bugün Brüksel'de bombalar patladı ve 26 kişinin öldüğü bildirildi. Bu tam bir modern savaştır artık eskisi gibi orduların savaşı bitmiş yerine bu tip vur kendin de öl savaşı başlamıştır. Şimdi karşı taraf güçlü, onunla savaş yaparsa yenilecek, çaresi nedir? Üstelik cennete gidecek ! Tek çare bu şekilde insanların din ile beynini yıkayıp canlı bomba olarak diğerlerini öldürtmek.

 

Bunun ilk açılışı sanıyorum 11 Eylül'de Amerika'da yapıldı. Burada bir kere daha bilinçsiz ve cahilce öğrenilen/öğretilen din'in ne kadar tehlikeli olduğunu görüyoruz. Zaten çok eskiden de din uğruna insanlar birbirlerini öldürmüşler sadece o zaman bu patlayıcı bombalar yokmuş, olsaymış hiç şüpheniz olmasın belkide dünyada bazı nesiller tükenirdi.

 

Ben yine de bugüne kadar olduğu gibi akıl galip gelecektir diyorum yani teknolojisi olan kazanacaktır. Hiçbir şey akıldan üstün değildir. Allah'ın insanlara verdiği en büyük nimet akıldır.

 

Bu durumda Avrupa ve Amerika vizeleri çok daha sıkılaştıracak, gidip gelmeler azalacak, giriş ve çıkışlar en üstün hassasiyetle yapılacak.  Avrupa'da veya Amerika'da yaşayan müslümanlar çok daha sıkı şekilde takip ve kontrol edilecekler.  Buna Almanlar zaten 2.ci dünya harbinden tecrübeliler.

 

Brüksel'de olan terör hadisesi Işid tarafından yapıldığı kabul edildi. Suriye bu durumda Avrupa ve Amerika'nın askeri teknolojik baskısı ile karşılaşacak, belkide bitecek.

Ortadoğu'nun çibanın başı olduğu anlaşılmak üzere ve hadiselerle teyid oluyor. Batı dünyası başta Amerika olmak üzere askeri teknolojide inanılmaz ileridir, Rusya filan yanında yok bile sayılmaz.

8 Kasım'da Amerikan seçimlerini Cumhuriyetçilerin kazanması halinde Ortadoğu çok büyük bir ihtimalle cehennem gibi olabilir. Buna ne Rusya, ne de başka bir ülke mani olabilir. Böyle bir savaşın eskiden olduğu gibi aylar veya yıllar süreceğini bekleyenler yanılıyor, herşey bana göre Amerikan seçimlerine bağlı  Cumhuriyetçilerin seçilmesinden sonra birkaç hafta içinde Ortadoğuda çok şey değişebilir.

Aklı hiç dikkate almayıp din ile beyin yıkamanın cezası canlı bombalardır.  


İzlenme: 1203
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR