MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar sosyal medyada okuyorum Türk halkını seçimlerden dolayı sürü gibi görüyorlar, hatta hakaret dahi ediyorlar.  Bana göre Türk halkı fevkalade akıllı ve zekidir, seçimlerde de hiçbir hata yapmamıştır. Yine şahsi kanaatime göre dünyanın belki de en akıllı seçimlerini atlatmıştır. 

Unutmayınız bu beğenmedikleri halk Haziran seçimlerinde %60 Muhalefete oy verdi. Bu Halk mı, Sayın Devlet Bahçeliye diğer muhalefet partileri ile koalisyon yapmayın diye emir verdi? O zaman daha hala neyi tartışıyoruz ?

Muhalefet partileri koalisyon yapmayınca halkta cevabını yumruk gibi verdi. Hatta Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili sayısı nerede ise yarıyarıya düştü. Daha ne olsun?   Şimdi bunu görmeyip, ya da  işine gelmeyip halka kabahat bulmak ayıtır, haksızlıktır.  Siz seçimleri kazanıp neden koalisyon yapmadığınızı düşünün, bugün o günün cezasıdır.

Halk öyle bilinçli cezalandırdı ki, HDP'nin Milletvekili sayısı bile MHP'yi geçti.

Benim şahsi düşünce ve tecrübelerime göre Milliyetçi Hareket Partisinin değil, herhangi bir siyasi partinin tarihinde yaptığı en büyük hata son Haziran seçimlerinde koalisyon yaparak iktidara gelmeyi reddetmesidir. Türk halkının verdiği oyları kabul etmemek bu siyasi partiye ve Başkanı Sayın Devlet Bahçeliye hayli zorluklar çıkarmış ve daha da çıkaracaktır.

Siyasette tüm demokrasi dünyasında kabul edilmiş bir söz vardır, ''halkın kararı reddedilmez'' derler. Bunu söyleyenler bizden çok daha eski evrensel demokrasidir.

 

Başkanlık sistemine hayır diyenler bununla kimi inandıracaklar? MHP de Başkanlık sistemi yok mu? Bence alası var.

Meral Akşener daha evvel İçişleri Bakanlığı yaptı ve tonbaladan çıkmış biri değil. İşin içinden geliyor ve yine benim şahsi düşünceme göre çok şeyi değiştirecektir. Hiç olmazsa MHP nin Meclis'te sonuncu parti olmasını önleyecektir.

Bazı kişiler ne değiştirecek diye sorular sormakta...çok şeyi değiştirecek olduğu kesin. Her yeni gelen mutlaka bazı şeyleri değiştirmek için gelmektedir. Türkiye yaşlı politikacılardan artık bıktı, eski sözlerden artık bıktı. Bunu hem iktidar, hem muhalefetten beklliyor. Deniz Baykal bunun en güzel ispatı.

MHP nin başında bir kadın olması sanıyorum çok büyük değişikliğe yol açacaktır ve Mecliste sonuncu parti olmaktan belki de çok daha üstlere çıkmasına sebep olacaktır. Dikkat ederseniz yıllardır Almanya'nın başında çok başarılı bir kadın var. Büyük bir ihtimalle 8 Kasım'da Amerika'nın başına da tarihlerinde ilk defa bir kadın Başkan Hillary Clinton gelebilecek. O zaman MHP neyi düşünüyor?

Sayın Devlet Bahçeli partisine ve ülkesine hizmetlerini yapmış, Başkanı olduğu partisine siyasi hayatının en büyük hatasını yaptırmış, şimdi istirahat zamanıdır. İnsanların hırsla çok ileri yaşlara kadar koltukları tutmaları demokrasi açısından büyük zararı olmaktadır. Kendi yetiştirdiğimiz genç nesile güvenmiyorsak o zaman bunları neden yetiştiriyoruz?


İzlenme: 767
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR