MHP’Lİ ARKADAŞ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar çok eski bir arkadaşım var kendisi 70 yaşında ve 50 yıldır tanırım çok koyu bir MHP lidir. Alparslan Türkeşi de çok yakından tanırdı. MHP hayranıdır, yanlışlıkla ağzınızdan MHP aleyhine tek bir kelime çıksa aylarca küser konuşmaz. Tahmin ediyorum kuruluşundan beri partiye üyedir.

 

Geçenlerde kendisine İstanbulda rastladım, sarıldık, konuştuk ama beni inanılmaz şaşırttı.

 

MHP'li değilim artık dedi bana. Başbuğun kemikleri sızlıyor dedi ve gözlerinden yaşlar aktı.  Çok üzüldüm ve bir yerde oturup konuşup derdini biraz yumuşatmak istedim.  Taksim'de bir büyük otelin lobisine gittik, çay söyledik ve başladık dertleşmeye.

 

MHP nin temel taşlarından birisi MHP'nin yaptığı siyasete karşı olduğunu iddia ediyordu.  Başkanlık sistemine de karşıydı, Bahçelinin seçimlerde koalisyona yanaşmamasına da. Benim için MHP bitti diyordu. Şaşırmadım dersem yalan olur, bu kadar sene MHP'nin temel taşlarından biri olmuş kişi birdenbire MHP'nin düşmanı gibi olmuştu.

 

"İlk seçimde MHP barajı geçemeyecek" diyordu bence bunda da haklıydı. MHP son siyasi hareketlerinde tarihi büyüklükte kayıp verdi ve bunun telafi edilmesi düşünülemez olduğu kanaatindeyim.

 

Zaten parti içindeki bölünme bunun en açık sinyali idi. Türkiye sonunda Amerika gibi 2 partili sisteme geçecek gibi görünüyor.

 

Görünen Bahçeli'nin kendi makamını korumak için partisine büyük oy kaybettirdiği, bunu zaten 2.ci Genel seçimde HDP nin arkasına düşerek kanıtlamış durumda. 7 Haziran seçimlerindeki Milletvekili sayısı yaklaşık % 50 düştü ve bu durumu da görmelerine rağmen birşey değiştiremediler.

 

Yaşlı kurt arkadaşım sevdalı olduğu MHP den kopmuş durumda ve kendi gibi çok sayıda insan olduğuda bir gerçek.

 

Tuğrul Türkeş'in AKP ye geçmesine bakınca insan kendine soruyor acaba merhum Alparslan Türkeş sağ olsaydı ne yapardı?


İzlenme: 564
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR