MERAL AKŞENER YÜKSELİŞİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Avrupa'nın ortasında yıllardır Türkiye'yi inceleyen uzmanların Türkiye için en son yazdıklarını okuyunca tersini söylemek oldukça zor oluyor.

Özetle şöyle yazmış Dr. Reuter,  ''1950 yılında yeni kurulan Demokrat Parti Milli Şef İnönü'yü bile devirdi ve tek başına iktidar oldu. Arkasından 1960 darbesinden sonra yine yeni kurulan bir Parti olan Adalet Partisinin başında Süleyman Demirel iktidar oldu. Yine bakıyoruz yeni kurulan Demokratik Sol Partisi koalisyonu ile Bülent Ecevit iktidar oldu. Belli bir süre sonra yeni kurulan ANAP Başkanı Özal Başbakan ve iktidar oldu.  Bir süre sonra yine yeni kurulan AKP Başkanı Recep Tayyip Erdoğan iktidar oldu.

Burada çok açık ve net görülen Türkiye'de 1950 yılından beri hep yeni kurulan parti iktidara gelmiştir''.

Bu ifadeye katılmamak mümkün değil...

Kanımca buna esas sebep baştakilerin eskimesi ve istifa etmemesi ile halkın yeni parti kurulunca birden oraya yönelmesidir.

Şimdi hemen hemen Türkiye'yi bilen tüm Avrupa yeni parti kurulması halinde Meral Akşener'in iddialı favori olduğunu düşünüyor, hatta inanıyor dersem daha doğru olur.

İlk seçimlerde MHP'nin barajı geçemeyeceği, Akşener'in yeni Partisinin hem MHP, hem CHP ve hem de AKP den büyük taraftar kitlesi alacağına kesin gözü ile bakıyorlar.

Nerede ise Akşener'in kabineyi kuracağına iddialılar.

Tarihe bakınca düşündüklerinin doğru olabileceği kanıtlarla belli oluyor. Çünkü son 67 yıldır hep öyle oldu.

Son gelişmelere bakıldığında MHP Başkanı Devlet Bahçeli çok kısa süre içinde bütün söylediklerinin tersini söylemeye başlayarak MHP'yi gerçekten devirdi bile diyebiliriz. Bugünkü sosyal medya teknolojisinde çok kısa süre içinde bir söylediğinizin ertesi gün tam tersini söylerseniz bunun oy kaybı olduğunu iyi bilmeniz gerekir.

Sayın Bahçeli siyasette en yapılmayacak hareketi yaptı ve kendi partisinin sonunu hazırladı.

Meral Akşener bu işi yapabilir mi? Şimdiye kadar içerde veya dışarda herkes yapabileceğini söyledi. Daha evvel İçişleri Bakanlığı yapmış olması ve siyasetin içinde olması büyük avantaj. Birde yanında çok kıymetli insanlar mevcut. Kurulacak partiye büyük kaymalar olacağı söyleniyor, hatta iddia bile ediliyor.

Şu anda görünen Türkiye büyük değişikliklere gebe gibi.

AKP de bayağı eskidi, büyük yeniliklerde yok o zaman tek başına iktidar olması çok zor görünüyor. 

Bütün bunlara rağmen yine de temkinli düşünmekte fayda var diyelim.


İzlenme: 838
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR