MEMUR VE İŞÇİLERE YASAK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar daha iki gün evvel Marmaris'te bir kurumun görevlisi ile konuşuyordum. Kendisine yurtdışında açıklanan çok ciddi bir araştırma kurumunun yerel seçimlerle ilgili açıklamasını kısaca söyledim. Durdu, yüzüme baktı ve "bize bu konularda konuşmayı amirimiz yasakladı , Muğla'da değişiklik olursa bizde işimizi kaybedermişiz" dedi.

Bende kendisine sordum, "burası hür ve bağımsız bir ülke, sen oy vereceksin nasıl hür düşünceni yasaklarlar?" dedim. Başını büktü ve cevap vermedi.

Tabii burada ben amirin bu sözü söylediğini kendim duymadım, bu kişinin söylemesi üzerine yazıyorum. Yani tek taraflı bir iddia ancak devletin otoritesi bu gibi durumlarda ne olup, ne bittiğini benden çok daha iyi bilmesi lazım.

Bu amirin bu sözü söylemiş olduğunu varsayarsak;

Sevgili okurlar eskiden değil hala çocuklar bir şey söyledimi, kara cahil anne veya babalar "kapat çeneni, herşeye maydanoz olma veya boyundan büyük işlere karışma, yeni yeni icatlar çıkarma" derler.

Bunun tam tersini de Amerika ve Avrupa'da yaşadım. Orada da "konuş, daha fazla konuş düşündüklerini söyle" derler.

Aradaki dev farkı görebiliyor musunuz?

Neden onlar Asprini icat etmiş ve biz yankesiciliği? Herhalde anlaşılıyor çok açık ve net.

Bir amir veya müdür (çalışanın söylediğine göre) hür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyetinde yapılacak olan yerel seçimlerde oy kullanacak olan yanında çalışan küçük adama siyasi düşüncesini söyleyebilmesini yasaklıyor.

Bu kişi kendini herhalde Peygamberin şeyi sanıyor...

Bunu devletin duyması , bilmesi ve gerekli tedbiri alması gerekir.  Bu tipler yarın öbürgün bu hükümetin de aleyhine dönerler çünkü sadece kendi koltukları için yaşarlar. Hür ve bağımsız, demokratik hukuk devletinde seçimlerde oy verecek diğer bir kişiyi tehdit ederek susturması dünyanın bütün demokratik hukuk devletlerinde en büyük suçlardan sayılır.

Bu şekilde yanında çalışan işçi veya memurun konuşmasını yasaklayanlar gün gelir seçimlerde kullanacakları oy için baskıda yapabilirler.

Bu şekilde emrinde çalışan insanları küçük görerek düşünme ve karar verme özgürlüklerine baskı yapanların demokratik hukuk devletinin beka'sı için mutlaka en ağır şekilde cezalandırılmaları gerekir.


İzlenme: 309
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR