MEHMET ALİ BİRAND‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar merhum Mehmet Ali Birand ve Eşi Cemre hanım benim çok yakın dostum ve Lise'den sınıf arkadaşımın Yalıkavak'ta komşuları ve ailece görüştükleri dostları idi.  Kendisi ile sık sık tekne ile gezilere giderler ve birçok hatıralarını duyardım. Kendisi koyu Galatasaraylı olmasına rağmen haksızlıklarda herzaman tarafsız olmasından bahsederdi dostları.

 

                Türk basını çok kıymetli bir üyesini, hocasını kaybetti.

 

                Mehmet Ali beyin bu hastalıktan kurtulamayacağı belli idi, konuşuluyordu, kendisininde bildiği bir gerçek. Ama bugünkü teknolojide maalesef henüz bir çare bulunmuş değil bu gibi bazı hastalıklara.

 

                Burada bence çok önemli ve örnek davranış Kanal D yayınından geldi. Anahaber bültenini anında iptal ettiler ve tümünü Mehmet Ali Biranda ayırdılar. Buna eskiden birbirini seven Türkler ''Vefa'' derlerdi. Aydın Doğan ve kızları ile diğer sorumlular örnek bir davranışta bulundular. Onları tebrik etmemek elde değil.

 

                Mehmet Ali Birand'ın yerine yenileri yetişecekmi? Elbette yetişecek ve burası bir gerçek ki, kim olursa olsun her fani'nin yeri doldurulacaktır.

                Biranda rahmet , ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim.

 

CENAZELER:

 

                Sevgili okurlar, Diyarbakır'a getirilen Paris'te öldürülen üç kadının cenazeleri olaysız bir şekilde defnedilecekleri şehirlere gönderildiğini okuyor ve izliyoruz. Yıllardır bu kadar çok genç insanın hayatına malolan bu sürtüşmenin bitmesi yanlız Türkler için değil Kürtler içinde çok önemli. Belkide binlerce genç insanın hayatları kurtulacak, aileler acı çekmeyecekler. Orada yıllardır harcanan paralar sulh gelmesi halinde insanlığın gelişmesi, zenginliği için harcanacak. Bu paraların miktarı hiç şüphesiz tahminlerin çok üstünde.  Bundan herkes faydalanacaktır.

                 Her akl-ı selim sahibinin barıştan memnuniyet duyması gerekir diye düşünüyorum.


İzlenme: 943
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR