MARMARİS'TE TAKSİ DEHŞETİ‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar içinizde dikkat eden mutlaka olmuştur, yaz aylarında taksiler Marmaris'te en az sayıca %300 artıyor, herhalde büyük kazanç pastası nedeniyle olacak zira İstanbul'dan çok daha pahalı taksiye binmek Marmaris'te.  Bunların bir kısmı mavi çakar ışık takıp polis arabası gibi dolaşsalar daha iyi olacak. Her delikten çıkıyorlar ve hiçbir trafik kurallarına uymadan tam gaz sağdan sola dehşet saçıyorlar.

 

                Kırmızı ışıkta duruyorsunuz, arkadan gelip herkesi geçip en öne solluyorlar. İçinde müşteri varsa bu olaylar daha az oluyor, ama yoksa garanti.

 

                Dünyanın hiçbir medeni ülkesinde Taksilere bu şekilde müsamaha edilmez, herkes gibi onlarında trafik kurallarına uyması gerekir.  Bilhassa yaşları genç olan şoförlerin, herhalde, müşteri kapma yarışı olacak, inanılmaz bir cahil cesareti ile trafiği allakbullak ederek aralardan gazlayıp geçmeleri gerçekten büyük tehlike arzediyor.

 

                Bugünkü çağdaş yaşam ve iletişim devrinde şehir dışlarında pusu kurup hızlı gideni veya kemek takmamış şoförü yakalamak ve ceza kesmek için bu kadar emek verilmesi yerine şehir içindeki bu trafik cambazlarına göz yummak veya birşekilde görmemek büyük hatadır.

 

                İster İl, ister İlçe, ister Belde olsun Polisin başarısı insanların kurallara uymasıdır. Kurallara uymayan insanlar Polisin başarısızlığını ilan ederler. Bu yanlız Marmaris için değil dünyanın her ülkesinde ve her şehrinde aynıdır.

 

                En basitini Gezi Parkı olaylarında görüyoruz. Polisin herşeye göz yumması ve müsaade etmesi demokrasi değildir. Herkes bulunduğu ülkenin kurallarına ve kanunlarına uymak zorundadır, bundanda Polis sorumludur.

 

                Marmaris'te büyük bir trafik kazası yaşanmadan bazı taksilerin dehşet saçan durumlarını Polisimizin görmesini ve gerekeni yapmasını beklemek vatandaş olarak herkesin en tabii hakkıdır.


İzlenme: 1033
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • cok biliyorsun

    Misafir Insanlarin ekmekleri calinip tur operatorlrrine verilince mecbur hizli gitmek zorunda kaliyorlar kemer olayina gelince sehiricinde taksicilerkemer takilmiyor sebebi taksiciye olagan bi saldirida savunma ve kacma soz konusu olsun diye ekmeklerinin calindigini yazacaginiza elestiri yapiyorsunuz cahilce ve bilmeden neredeyse bedava ya islerini calan tur sirketlerine ve bar servisi tekne servisi yapan araclari arastirin bence 10 Temmuz 2017 22:53

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR