MARMARİSTE HIRSIZLIK OLAYLARI‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar bugünlerde Marmaris ve civarında nereye gitseniz tek mevzu son zamandaki hırsızlık olayları. Daha geçen gün Migrosta kasada hesap ödemek için çantasını kenara koyup kredi kartını çıkaran bayana arkasındaki bayan şöyle söylüyordu "Aman efendim çantanızı sahipsiz bırakmayın, ben emniyettenim son zamanda çanta kapmalar ve hırsızlık olayları çok arttı".

Evet burdan anlaşılan Çetibeli gümrük kapısı randıman vermedi.

    Marmaris gibi küçücük bir İlçede bu kadar hırsızlık oluyorsa buna dikkat etmek gerek . Nerede nasıl bir yanlış yapılıyor.

      Daha bugün bir arkadaşım arıyor ve dün gece başucunda yabancı bir adam  görüyor. Uyku sersemi fırlıyor ve silahını alıyor. Adam bu ara eşinin ve kendisinin cep telefonlarını alıyor ve tuvalete girip kapıyı kilitliyor. Arkadaş Polisi hemen çağırıyor ve Polis gelip tuvalet kapısını kırarak açtığında 2.ci kattan hırsızın yaklaşık 4 metreden tuvalet penceresinden atlayıp kaçtığı anlaşılıyor.

 Buna eskiden kriminolojide profesyonel hırsız denirdi.

Bu şekil hırsızlık olayları için en iyi çare hiç şüphesiz köpeklerdir. Hele kuvvetli bir kurt köpeği eğer biraz eğitilmişse bu gibi hırsızları çok kolay yakalayabilir. Zaten hırsızlarında köpekli evleri tercih edeceğini hiç sanmıyorum.

Burda en önemli etken hırsızın yakalandıktan sonra alacağı cezadır. Eğer tutuksuz yargılanacak veya çok az bir ceza alıp çıkacaksa halkın çekeceği var demektir.

İleri medeniyetlerde halk köpeklerini bu ve benzer nedenlerden hiçbir zaman sokağa salmaz, kayışla gezdirir ve herkesin sevmesine müsaade etmez, buna sebep köpeğin yabancılara alışmaması ve yabancı gördüğünde bilhassa yaşadığı yerde reaksiyon göstermesidir.

Hırsızlar bunu çok iyi bildikleri için köpekli evlerden uzak dururlar. Çünkü köpekler hırsızların en etkili ilacıdır.

İnşallah sokaklarda konuşulanlar abartıdır aksi halde sorumlu kişilere büyük iş düşmektedir.


İzlenme: 2478
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR