MANŞET

Marmaris ve Ticaret Üniversitesi‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar geçen gün İstanbul'da Turizm İşletmecilik okuyan İstanbul Ticaret Üniversitesi bazı öğrencileri ile konuşuyordum. Söyledikleri şeyler bir hayli dikkatimi çekti. Sizlerle paylaşmak istedim.

 

                Bu Üniversite biliyorsunuz Ticaret Odasının Üniversitesi, İzmir'de olanın ismide Ekonomi Üniversitesi. Türkiye çapında hayli prestijli bir üniversite. İstanbul'da yepyeni bir Kampus'ta hazırlanıyorlar.

 

                Turizm ve İşletme öğrencilerinin hocalarının Marmaris'in kış turizmine hazırlandığını altını çizerek söylediğini ifade etmeleri beni şaşırtmadı dersem yanlış olur. Hocaları acaba bunu nereden biliyor veya tahmin etti bilemiyorum.  Bir Üniversite hocamızın söylediklerine inanmak zorunda hissediyorum kendimi ama maalesef bunda gerçek arıyorum ama bulamıyorum.

 

                 Marmaris nereden baksanız en az 25 yıldır turizm sektörünün tam ortasında yer alıyor. Bugüne kadar kış turizmi diye bir hareket veya ciddi bir laf duyulduğunu hatırlayamadım. Dalaman uzak dendi, bu iktidar zamanında Marmaris'in içinden Dalaman Havaalanına kadar duble yol yapıldı. Dalaman havaalanı bir saatlik bir yolda, bunun gibi mesafelerde dünyada çok sayıda turizm merkezleri var, hem yaz hem kış çalışıyor.

 

                 Bence bu ülkeye en büyük hizmetlerden birisi Marmaris ve benzer yerlerde kış turizmine vakit kaybetmeden başlamaktır.

                

                 Bakıyorsunuz sanki terkedilmiş şehir gibi Marmaris ve etrafı. Dükkanların büyük çoğunluğu kapalı, oteller kapalı, turist nereye gelecek? Zaten uçak çalışmıyor Dalamana, Rodosa Feribot sadece haftada bir.  Dalaman aynı zamanda Fethiye'ninde turizm yükünü çeken önemli noktalardan biri. Demek Fethiye'de kışın siesta... 

 

              İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin Turizm İşletme hocasının gördüğü ruya inşallah gerçek olur diye temenni ediyoruz.


İzlenme: 991
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR