MARMARİS VE PARK SORUNU

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar eskiden İstanbul Beyazıt Meydanı her Belediye Başkanı değişmesinde yükseltilir veya indirilirdi. Artık alay konusu olmuştu. Eski İstanbul Vali ve Belediye Başkanı olan Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay 27 Mayıs darbesi ile görevden alınınca yerine gelenler her seferinde Beyazıt meydanı ile oynadılar. Bir yükseltildi, Başkan değişince tam tersi yapıldı.

Marmaris'te de Park sorunu Beyazıt Meydanına benzemeye başladı.

Bir ara hertaraf paralı park yapıldı, üzerlerine sarı ceket giydirilmiş insanlar park parası toplamaya başladı ama sonra Büyükşehir Belediyesi işe karışmaya başlayınca bir süre park ücretsiz oldu. Buna rağmen bazı yerlerde park eden arabalardan 2.ci hatta 3.cü sıralar bile oluştu.

Şimdi bakıyorum yine sarı ceketliler türemiş ve ellerinde bir alet dolaşıp para topluyorlar.

Türk halkının alın yazısı olacak bu, devlet bir taraftan, Belediyeler bir taraftan ne koparırsa almaya bakıyor. İlerde nefes alma parası istenirse şaşmayalım.

Sarı ceketliler park ücreti tahsil ediyor da park sorunu düzeldimi Marmaris'te?  Haşa...hiçbir fark yok, eskisi ne ise şimdide o, belki Belediye biraz para kazanıyor o kadar.

Sokaklara park etmek ücretli olduğunda trafiğin rahatlaması gerekir, onun için uygulanır bu park ücreti. Ama bizde ne gezer, değişen hiçbir şey yok yine 2.ci sıra park etmiş arabalar. Gençlik Parkı karşısına bakın göreceksiniz mümkün olsa 3.cü sıra park edecek. Biraz ilerde bankaların önü keza sanki karambolaj. O zaman bu park ücretleri sadece Belediyeye gelir olsun diye alınıyor demek.

Bodruma gitmiş geçende bazı arkadaşlar ve döndüklerinde '' kurtulduk tam bir rezalet trafik'' demişlerdi. Haklılar Bodrum her geçen gün İstanbula benzetiliyor inşallah aynı şey Marmarise olmaz diyoruz ama Marmaris'te o yolda hızla ilerliyor. Kışın bu şekilde park yerleri dolup taşarsa yazın ne olur siz düşünün.  Eğer burda gaye para toplamak ve gelir temin etmekse o zaman tabii başka. Ama düzeni sağlamaksa o bu şekilde kesinlikle mümkün değildir.

Bugün İstanbul belki de Avrupa'nın en kötü trafiğine sahip, Bostancı'dan Sarıyere araba ile 2,5 saat sürmesine insanlar alışmış. Buna sebep arabaların çokluğu değildir tamamen düzensizliktir yani disiplinsizliktir. Düzeni kuramayanlar suçu arabaların çokluğuna veya nüfusa atarlar.

Aynı şey Marmaris'te de olmaması imkansız gibi görünüyor.  


İzlenme: 913
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR