MARMARİS TRAFİĞİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar geçen yıl Marmaris’e geldiğimde eski Alman Polis Akademisi hocası ve Emniyet Müdürü şöyle söylemişti: "Türk olsaydım ve yeniden mesleğe girecek olsam Marmaris'te trafik Polisi olmayı isterdim. Arada bir aracı ters park edip radarla ceza kes hepsi bu" demişti.

Gerçekten bakıyorum da acaba yukardan mı söyleniyor da ortada hiç trafik polisi ve trafik kontrolü yok...

Marmaris'te bütün kuralları hiçe sayan bu kadar taksiye kim müsaade etti?

Yine Alman Profesörün söylediği gibi bu motosikletler " Potansiyel organ bağışçıları". Bunların başlarında kask filan hak getire, hiçbir şey yok. Durup beş dakika izleseniz birçoğu 18 yaşını bile doldurmamış.

Hastanelerin acil kısımları bunlarla dolu.

34 Plakalı arabalara dikkat edin, hemen her fırsatta İstanbul'da alışmışlar kural ihlal ediyorlar.

Marmaris Teknosa önü baştan aşağı 2.ci park sırası yapılmış, daha birçok yerde 1.ci sıra dolmuş, 2.ci sıra yapılıyor. Bankaların önü de aynı durumda.

Büyükşehir Belediyelerinin her işe karışmaları iyi mi oldu, yoksa kötü mü?

Trafik kontrolü zaten eskidende yoktu şimdi de yok. Kaza yapan olurda çağırılırsa trafik geliyordur herhalde. Halbuki turistik bölgelerin çok daha sıkı şekilde kontrol altında tutulması o ülkeyi saygınlaştırır, turist rahatlatır, yeniden gelmesini sağlar.

Nüfus ve yüzölçümüne göre dünyanın hiçbir yerinde Marmaris'te ki kadar çok taksi yok. Aynı zamanda Marmaris'te ki taksiler kadar kural ihlali yapan hiç görmedim. Tam tersine taksiler örnek olur trafiğe. Marmaris'te ise sanki kovalanıyorlar ve kaçıyorlar.

Duruma bakan, kontrol eden yok, kimsenin umurunda değil.

Muhalefet derseniz derin bir uykuda, horultuları duyuluyor.

Sonra AB vizelerinin kaldırılmasını istiyoruz...Bu devamlı ve heryerde kural ihlal eden mantığı Avrupaya da mı bulaştırmak istiyoruz?


İzlenme: 646
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR