MARMARİS ŞANTİYESİ‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Marmaris'in nerede ise en önemli arterleri kazılmış durumda ancak en büyük şans bazı trafik lambalarının çalışmaması trafiği çok olumlu etkiliyor. Beklemek, tıkanıklık yok trafik akıyor. Küçük yerlerde trafik lambaları sadece zorluk çıkarıyor, birde acemiler rahatlıyor.

                Hemen her kış son 25 yıldır Marmaris oturanları bu şantiye durumu ile mağdur olurlar. Eskiden, yani bu seneye kadar bu inşaat ve onarımlar çok geç başlar nerede ise yaz sezonunun içine kadar devam ederdi. Bu sefer erken başladı, ya iş uzun süreceği için erken başladı, ya da turizmi düşünerek erken bitirmek için.  Bakalım göreceğiz.

                Otel tamirleri herhalde bekliyor, birde onlar başlayacak, kamyonlar, tuğlalar yollardan geçince çöken yolların tamiri başlayacak.

                Düşünüyorumda tam 25 yıl tek bir kış boş geçmedi her kış Marmaris şantiye oldu. Ne bitmezmiş diye şaşırmamak elde değil. Şimdi bu sefer bitse ilerde belkide elektrik kabloları yeraltına inecek diye heryer yeniden kazılacak.  Türkler kazmayı, inşaatı çok seviyor zaten birçok yabancı ülkedeki Türk inşaatçıları gördükçe anlıyorsunuz.

                Marmaris - İçmeler yolu birkaç yıl evvel komple yapılmıştı, aylarla sürmüştü. Bugün yeniden kazılmış...Yani anlaşılan bir defada herşey yapılamıyor, o zaman 3.cü dünya ülkesiyiz diyince neden kızıyoruz?

                Ümid ederizki bu şantiye durumu 29 Mart Avrupa'da Paskalya tatiline kadar biter ama hiç öyle görülmüyor ve beklemede olan birçok uçak şirketi her yıl olduğu gibi Dalaman uçuşlarını geciktirmiş durumda.

                Bilhassa önemli turizm beldelerinde bu gibi işlere devlet mutlaka el koyarak bir düzen getirmeli ve getirdiği düzeni takip etmeli diye düşünüyorum.   


İzlenme: 867
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR