MARMARİS BLUEPORT‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bugün değil herzaman için turistin en dikkat ettiği husus para harcayarak gittiği yerlerin güvenli olmasıdır. Bilhassa şu sıralar buna çok anlayış gösterilmesi gerekir.

Marmaris Blueport alışveriş merkezi arka kapısına bir dedektör ve bir de üniformalı güvenlik koymuşlar. Şimdi düşünüyorum eğer istihdam yaratmak için yapıyorlarsa dedektör koymadan iki adet güvenliği üniforma ile alışveriş merkezinde gezdirebilirler. Ancak dedektör konması güvenliğin olmadığı ve olması için yapıldığının kanıtıdır.  Marmaris gibi turistik bir yerde dedektör konması turiste gelme burda tehlike var demektir.

Böyle bir hataya bilhassa turistik yerlerde düşülmemesi gerekir.

Biz nedense hemen herşeyden kendimize bir çıkar düşünüyoruz. Terör olduğu zaman hemen istihdam yaratmak gibi. İstihdam güzel de bir de oraya dedektör getirip herkese burada tehlike vardır her gireni arayacağız demek çok akıllı bir iş olmasa gerek.

Havaalanlarına bakıyoruz Avrupa ve Amerika'da hatta Rusya'da hiçbir havaalanında girişte arama yoktur. Bizde hepsinde var. Neden? Çünkü orda da hemen çıkar düşünüp istihdam yaratmak için yapılan iş. Almanların, Amerikalıların, Rusların aklı yokmu? Onlar aptal biz akıllıyız öyle mi? Üstelik dedektörleri kendileri yapıyor ama yine de güvensizlik gösterisi yapmamak için sadece uçağa binişte kullanıyorlar.

İstanbula bakıyorum acınacak halde. Hemen hemen bütün AVM lerde girişlerde bir dedektör koymuşlar, bir de üniforma giymiş bir kadın var. Kadıncağız ayakta bakınıp duruyor. Bazı girenler cep telefonlarını koyup giriyor, diğer taraftan alıyorlar, bazıları hiçbir şey koymuyor umursamadan geçiyorlar. Bir düdük ötüyor kimsenin taktiği bile yok,  nedir bu? Caydırıcılık öyle mi? 

Sevsinler böyle caydırıcılığı...

Böyle terör önlenir mi veya caydırılır mı?  İstihdam yaratayım derken turizme zarar verdiklerinden haberleri yok.


İzlenme: 690
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR