MARMARİS BELEDİYESİ’NİN DİKKATİNE

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Yeni seçilen muhterem Başkan ve Meclis üyesi kardeşlerimiz, önümüzdeki yaz aylarında Marmarise çok büyük sayıda yabancı turist bekleniyor. Bu ülkemize akacak döviz demektir...

Ülkemiz ekonomisinin bu dövize her zamandan daha çok ihtiyacı var.

Diğer yandan yıllardır mücadele edilen veya edilir gibi görünüp edilemeyen, turistleri rahatsız eden ve bir daha gelmemelerine sebep olan cahilce hareketler Marmaris'te bugüne kadar eksilmeden bütün hızı ile devam etmektedir.

Çeşitli dükkan ve restoranlar önünden geçen turistleri içeri davet etmek hatta kollarından tutmak gibi yabanice hareketler turistin uzak durması veya bir daha gelmemesi gibi ekonomiye darbe olup ihanet durumuna gelmiştir.

Bununla en kararlı şekilde topluca mücadele etmek ve Marmaris halkının da tam destek vermesi kanımca artık kaçınılmaz bir mecburiyet haline gelmiştir.

Bu rezalet yüzünden imkanı olan büyük oteller maalesef çare bulamayıp "herşey dahil" uygulamasına geçmişler turistlerin aradıklarını otelde bulup bu dükkanlara gitmemelerini büyük ölçüde olmasa bile, bir nebze olsun sağlamışlardır.

Hiç şüpheniz olmasın bu konuda Belediye ve Emniyete çok büyük görev düşmektedir.

Petrolü, doğalgazı ve teknolojiyi dış ülkelerden dövizle satın almak mecburiyetinde olan bir toplum olarak Ülkemize gelen her turistin bırakacağı döviz can damarımız olan ekonomimize büyük katkı sağlayacaktır.

Turistleri rahatsız ederek, hiç tanımadan konuşup dükkanlara sokmağa çalışmak, elle tutarak çay ısmarlama vaadi ile içeri çekmek Türk Milletine yapılan saldırıdan başka hiçbir şey değildir.

Belediyemizin ve ilgili tüm resmi veya özel kurumlarımızın gecikmeden gerekli hazırlığı yapmaları ve halkımızın da bu konuda çok hassas olmaları ülke menfaatine olacaktır.


İzlenme: 108
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR