MARMARİS ARAÇ TRAFİĞİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar evvelsi gün saat 16 civarında Marmaris eski Tansaş karşısındaki trafiği gördüm ve büyük şaşkınlık yaşadım. Belediye kaldırımlara demir babalar dikmiş haklı diyelim, yaya yolunu açmış ama diğer yandan trafik eskisinden beter olmuş. Herkes her istediği yere park ediyor. İkinci hatta üçüncü sıra yapılıyor. Bütün trafik daha kıştan felç, bu iş yazın nasıl olacak?

 

Marmarisin mutlaka muntazam park yerlerine ihtiyacı var, böyle özel ceket giydirilmiş park görevlileri bu işi başaramıyor. Polisin yalnış park etmiş arabalara ceza kesip park yerlerine yönlendirmesi şart. Aksi halde yazın büyük skandal olur, görünen köy klavuz istemez derler.

 

Bilhassa ana arter bu aylarda böyle olursa siz yazı düşünün aynı İstanbulun haline benziyor ordada herkes tedbir alın diye yazıp çiziyordu ama kimse umursamadı şimdi büyük kepazelik yaşanıyor.

 

Marmaris sadece yaya turistlerin geldiği yer değildir. Araba kiralayarak gelen çok sayıda turist var, arabaları ile gelen yazlıkçılar var, otel ve diğer işyerlerinde çalışan ve arabaları ile gelen personel var. Bunlar hepsi geldiğinde ne olacak?

 

Şimdiden bu trafiği yola sokmak, bir disiplin icad ederek tüm ülkeye örnek olmak o kadar zor mu? Marmaris'te trafikte çözüm yok mudur? Göz göre göre yazın trafik kaosuna sürüklenecek İlçe, bu yaz olmazsa diğer yaz olacağına bakın. Herşeyi zamanında yapmanın zararları nedir?

 

Halbuki yetkililer oturup birlikte bir çözüm bulsalar ve bunu tatbik etseler hem örnek olurlar, hemde büyük fayda sağlarlar.

 

Kişi dükkanının önüne çöp tenekesi koyarak park yapılmasına mani oluyor, tam ortadoğu işi sonrada biz ortadoğulu değiliz diyoruz.  Park sorunu en büyük sorunlardan biri, isteyen istediği yere park ediyor ve sorduğunuzda ''şimdi geliyorum iki dakika sürmez'' cevabını alıyorsunuz.

Yapılacak ne var? Çok şey var ama ...


İzlenme: 752
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR