Kuveytli Magandalar

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar geçen gün Ankara'da bir Türk Hava pilot Kurmay Yarbay 6 günlük çocuğunu aşıya götürürken Kuveytli magandalar tarafından sokağın ortasında dövülüyor. Yarbay Hava Kuvvetleri Komutanının damadı imiş vesaire. Beni ilgilendiren tek ve en önemli şey bir Türk vatandaşının Türk topraklarında Kuveytli magandalar tarafından dövülmesidir.

Polis gelene kadar dövmüşler bu da hayli uzun zamandır muhakkak Polis öyle hemen gelmez.

Adamlar Bankaya sığınmışlar, içlerinde bir de Türk var.

Böyle bir durumu gazetelerden ve televizyonlardan hatta internetten duyunca bir Türk olarak üzülmedim dersem yalan söylerim. Şöyle bir hayal ediyorum örneğin Avrupa'da Almanya'da bir Alman çöpçüsünü yere yatıracaksınız 4 kişi döveceksiniz, sonra karşıdaki bankaya sığınacaksınız ve dokunulmazlığınız olduğunu söyleyeceksiniz ve yabancısınız. Hani eskiler derler ya, ''yandı gülüm keten helva''...

Bunu Almanya'nın neresinde hangi Almana anlatsanız size güler, hemde kahkahalarla. Alman Polisine anlatsanız o daha da çok güler.

O dokunulmazlığı olan Kuveytlileri orada hem Alman halkı, hemde Alman Polisi hemen kavgadan ayırır ve ayırırken ağır yaralanan Kuveytlileri hemen acil bir hastaneye yoğun bakım ünitesine götürürlerdi. Dokunulmazlığını ise hastanede öğrenirlerdi görev sırasında herkes dokunulmazlığı olduğunu söyler onun için dikkate almadık derlerdi.

Sevgili okurlar her ülke bizim gibi değildir haksız olsa bile kendi vatandaşının tarafını tutarlar. Dayak yedirtmez hemde yabancılardan kendi topraklarında dayak yedirtmesi mümkün değil. Savcisi da, Hakimi de, Müdürü de hepsi böyle durumlarda Polise ve kendi vatandaşına destek verir, resmen taraf tutar. Hala milliyetçiliğin babası değilde büyükbabası vardır Almanlarda.

Kuveytlilerin içinde bir de Türk şoför var hani büyüklerimiz derlerdi ''Türk kaşığı ile Kuveyt moku yiyor'' diye bu da onlardan olmalı. Rezil adam kendi vatanında yabancı ile bir olup kendi vatandaşını dövüyor.

Bu tip adamlar vatanı da satarlar...Gözaltında imiş, benim vergimle karnını doyuruyorlarsa haram olsun.

Diğer yandan diplomatik dokunulmazlık sokakta birine dayak atma yetkisi asla değildir. Kavgaya girdi isen dayak yemeyi de göze alacaksın. Yani sen yumruk atarken iyi ama karşındaki atarken dokunulmazsın, böyle bir saçmalık dünyanın hiçbir yerinde yok.

Tahmin ediyorum Kuveytli magandalar Kuveyte çoktan gitti bile, Türkiye'de tutmazlar onları ama Türk şoför Ankara'dadır. O'nun kendi ailesinin ve Türk halkının yüzüne bakacak onuru acaba kalmış mıdır?

Ben kendisine burdan  YUUUUUHHHHHHH diye selam gönderiyorum, utanmaz adam...Ananı da al Kuveyte git senin gibi ......... ihtiyacımız yok.


İzlenme: 1379
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR