Kurultay

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Türkiye ile ilgilenen hemen hemen tüm Avrupa ve Amerikan basını Muhalefet partilerinin çok yanlış yolda olduklarını ve bu gidişle 2015 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinin çok kolay şekilde seçimi tekrar kazanıp Anayasayı değiştireceğini yazıyorlar.  Anayasa değiştiği zaman Muhalefet Partileride kendi partilerinin turşusunu kurarlar artık. Zaten farkına bile varmaz halk, teker teker uzaklaşırlar bakarsınız boşalmış.

Kanımca bu ülkeyi seven herkes muhalefet partilerine yardımcı olmalıdır, gittikleri yolun tamamen yanlış olduğunu göstermelidirler. Bu durumda şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada seçim kazanamayacaklarını onlara anlatmalıdırlar. Yanılmıyorsam arka arkaya 9 veya 10 seçim oldu tamamını kaybettiler ve kimse yerinden oynamıyor, sadece bir defa kasetlerle oynatıldı.

İstifa edip başkalarına şans tanımanın medeniyet olduğu, başarısız olunca uzun süre aynı koltuklarda oturmanın demokrasinin temeline ters olduğu anlatılmalıdır.

Türkiye'nin mutlaka kuvvetli bir muhalefete ihtiyacı var, muhalefet kuvvetli olmazsa demokrasi tam olmaz.

Sen girdiğin her seçim, referandum ne varsa kaybediyorsun sonra ben Meclise yemin törenine gitmem çünkü edilen yemine inanmıyorum diyorsun. Senin inanman önemli değil Sayın Muhalefet,  halkın çoğunluğu sana inanmamış ve oyunu sana değil senin hırsız dediğine vermiş. Demokrasinin, çoğunluğun azınlığı yönettiği bir yönetim şekli olduğunu bilmiyor muydun?

Yani hırsız dahi olsa halk senden fazla onu istiyor. O zaman daha ne duruyorsun bundan daha büyük bir başarısızlık olabilir mi? Çatı dediğin aday ancak %38 oy alabildi demokratik kurallara göre yine kaybettin, halkın çoğunluğu daha 1.ci turda senin kötülediğin adayı hemde Cumhurbaşkanı seçti.  Normalde böyle bir seri başarısızlıktan ve hezimetten sonra seçim akşamı herkesin birden istifası beklenirdi işte o zaman Türkiye muhalefete bugünden daha çok inanır ve ısınırdı.

Başbakan, Barolar Birliği Başkanı konuşurken oturduğu yerden binlerce davetli ve tüm televizyon kameralarının önünde  ''edepsizlik, yalan söylüyor'' diye bağırıyor 1,5 metre yanında oturan Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı korkup susup oturuyor. Daha o an Muhalefetin seçimi kaybettiği tabak gibi ortada idi.  

Düşünebiliyor musunuz? Demokratik bir Avrupa ülkesinde böyle birşey olur mu? Ana Muhalafet Lideri orda olacak ve susup oturacak...

Kurultay'da göreceğiz ama tanıdığım CHP'de kasetsiz ve çağdaş şekilde hiçbir değişiklik olacağını sanmıyorum.

"CHP'yi geri almadan Türkiye Cumhuriyetini geri almak mümkün değildir". Yılmaz ÖZDİL.

 


İzlenme: 936
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR