Kurban Kesmek

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bugün Peygamberimiz Hazreti Muhammed S.A. sağ olmuş olsaydı ilk yapacağı şey bizdeki şekilde Kurban kesilmesini yasaklamak olacağına gönülden ve en ufak şüphem olmadan inanıyorum.  ''Sizin aklınız yokmu, aradan onlarca asır geçmiş, teknolojiyi tanrı size vermiş ve siz hala benim zamanımdaki usulle hayvan kesiyorsunuz'' diyerek iyi bir azarlamada yapacağına eminim.

 

 

Tüm medeni dünyaya bakıyorsunuz, her yerde bu hayvanlar kesiliyor ve yeniyor ama hiçbir yerde bizdeki kadar zamana göre canice ve çocukların gözlerinin önünde kanlar içinde değil.

Ayrıca Avrupa ve Amerika'da hayvanları bayıltılarak kesilen etlerinin tatlarıda bizimkilerden çok çok daha güzel.  Aslında demokratikleşmeye medenileşmeyi  de ekleselerdi ne iyi olurdu.

 

Bizdeki gibi hayvan kesilmesi elbette bundan bin küsur yıl evvel çok normaldi çünkü başka imkanları yok ve zamana göre tek mümkün olan şekilde hayvanları kesmişler. Ama bizim zamanımızda bu hayvanlara can çekiştirerek ölmelerini sağlamak bugünkü teknolojide insana hiç yakışmıyor ve Müslümanlığın teknolojiye ayak uyduramadığını gösteriyor.

Ezanın bile teypten elektronik okunduğu bir zamandayız, bu teknoloji Hz. Peygamber zamanında olsaydı belki minareye bile lüzum kalmayacaktı.

 

Bu teknolojiyi biz ay'dan getirmedik Tanrının verdiği akılla bulundu ve kullanılıyor, isteseydi vermezdi ve bin yıl evvelki gibi kalır çöllerde yaşardık. Öyleyse kullan diye verdiği bu teknolojiyi kullanmamız gerektiğine inanıyorum.

 

Başımızı biraz kaldırır bakacak olursak 7,5 milyonluk Yahudilerin teknoloji sayesinde etraflarında biriken 300 milyon Müslümanı korkuttuğunu, tokatlayacak ve yok edecek güçte olduğunu görürüz.  Bunun tek ve yegane sebebi Müslümanların bin sene evvelki kafayı değiştirmemeleri ve teknolojiden uzak kalmalarıdır. Yani zamana uyamamalarıdır. 

 

Bu teknolojiyi insanların beynine vereninde yine Yüce Allah olduğunu Müslümanlar hep unutmuşlardır.  Kurbanların bu asırda bile kesiliş şekli bunun en açık ve net göstergesidir.


İzlenme: 1394
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR