Kurallar

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar "kurallara uymak" konusu tüm müslüman ülkelerin en önemli sorunlarının belkide 1.ci sırasında geliyor. Daha geçerli kurallara uyulmadan yeni kurallar çıkınca tam bir kördüğüm oluyor. İlk fırsatta Polise kusur buluyoruz, kendimizde asla kusur aramıyoruz.              Tüm demokratik kargaşa veya anlaşamamazlığın da ana sebebi kuralsızlık daha doğrusu uyulmayan kurallar.

              Aslında seçimle gelen hükumetlerin ilk işi kuralların uyulmasını sağlamak olmalı ama maalesef kuralların büyük çoğunluğuna uyulmazken yeni kurallar çıkarmak işleri kargaşaya sürüklüyor.

              Uzağa gitmeyin sadece trafiğe bakmanız kafi. Kurallara uyulup uyulmadığını hemen görürsünüz. Yollarda pusu kurmuş radarlarla bu iş çözülseydi şimdiye kadar çoktan çözülmüştü. Sorun sadece şehirlerarası yollarda sürat değil, şehir veya ilçe içinde kuralsızlık. Çıkın Marmaris'te veya Muğla'da bir dolaşın, bakın kaç araba park edilmez yerlere park etmiş veya kırmızıda geçiyor veya sollanmayacak yerde solluyor. Ceza kesmeye kalksanız inanın abartmıyorum trilyonlar toplanır. 

              Burda çekirdek kuralsızlık. Şimdi ehliyet sınavları ve hazırlıkları biraz daha ciddileşti haberleri okuyoruz, bu da bir ümittir zira ehliyet kursları ve sınavları eskiden şaka gibi idi. 

              Yenilenen kurs ve sınavların neticelerini görmekte çok uzun süre alacak. İnşallah torunlarımız daha kurallara uyulan bir Türkiye'de yaşarlar.


İzlenme: 1336
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR