KÖPEĞE İŞKENCE

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bütün dünya Türk televizyonlarında gösterilen köpeğe işkence olayını hayret ve büyük infial içinde izledi. Bir hayvanı otomobilin arkasına bağlayarak sürüyen insan müsveddesini gördüler.

Hani diyorduk ya...Biz yaradılanı yaradandan ötürü severiz diye ama demek pek doğru değilmiş.

Bunu yapan adama verilen ceza 300,--TL.  Şaka gibi...Belki onu da takside bağlamışlardır...

Sen kendin vermediğin bir canı bu şekilde alma veya işkence hakkını nereden ve kimden aldın be gafil?

Bu ve buna benzer hareketler medeni dünya dediğimiz hiçbir yerde mümkün değildir. Bırakın kanunları ve Polisi, halk müsaade etmez.

Var sayalım Avrupa veya Amerika'da benzer birşey oldu, bu şahsın alacağı cezayı ben şahsen hiç istemezdim çünkü gerçekten acıtır. Öyle acıtır ki her köpek gördüğünüzde selam durursunuz.

Medeniyet havadan yağmurla inmiyor, para ile de satın alınmıyor, önce aileden sonradan alınan eğitimlerle oluyor.

Yazık bu verilen cezaya...Çok acıdım bir vatandaş olarak...

Bir tarihte Almanya'da sokakta Amerikalı bir Subay ve eşi yanlarında yürüttükleri kendilerine ait çok güzel siyah bir Kurt Köpeğine gazeteyi bükerek birkaç defa söz dinlemediği için vurmuştu. Herhalde görenlerden Polise şikayet edenler oldu ki çok kısa sürede sirenleri ile Polis arabası geldi ve Amerikalı subay ve eşini durdurdu. Tesadüfen orada olduğum için kendilerine tercüme etmiştim Polisin söylediklerini:

-Polis-Bu ülkede hiçbir hayvana vuramazsınız bunu bilmiyor muydunuz? Bir daha vurmanız halinde sizi revire götürüp hakkınızda muamele yapıp Savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı bilin. Şimdi Köpeği alacağız ve size tayin edilecek Psikolog ile görüştükten sonra onun izni ile tekrar köpeğinizi alabilirsiniz.

Farkı görebiliyor musunuz bizde araba ile çekmek 300,--TL orada sadece gazete kağıdı ile vurunca ne oluyor?

Bir hayvanı otomobilin arkasına bağlayarak çekmek ve onu yaralamak veya öldürmeye teşebbüs etmenin cezası 300,--TL olmamalı. Çünkü bu para ile ödenebilecek bir suç değildir. Allah'ın insanların arasına yolladığı bu hayvanı öldürmek veya yaralamak hakkı sadece Allaha aittir asla bir kula ait olamaz.

O zaman bunu yapana öyle bir ceza verilmeli idi ki bir daha asla böyle bir şeye ne kendisi, ne de başkası aklından bile geçirmesin.

Kanun halkın, toplumun vicdanı demektir...

Bu konuda kanunlarımız halkın vicdanını yansıtmıyor.


İzlenme: 499
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR