KOMİSYONCULAR VE HASTALAR

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar gazetelerde, televizyonlarda ve sosyal medyada geçen gün vefat eden Tarık Akan'ın nereye gittiği konuşulup yazılıyor. Sanki memleket komisyoncu dolmuşta kimin cennete, kimin cehenneme gittiğini tartışıyor.

Size ne, nereye gitti ise o gidecek size ne oluyor? Komisyon mu alıyorsunuz?

Neden bu kadar başkalarının düşünce ve inanışına karışıyoruz?  Ha birde giyinişine...

Bir genç hemşire şort giydi diye suratına tekme atıyor bir erkekcik. Ne oldu attı da başkaları giymeyecek mi? Sonradan öğreniliyor ki (ruh hastası imiş erkekcik) bunu da cezasını hafifletmek için söylemiş olabilirler. Herkes tanıdığı doktordan istediği raporu nasıl olsa alıyor.

Bu tiplerden halk galiba korkuyor, otobüs şoförü de baksanıza basıp gidiyor, yani kaçıyor.

Eskiden Verem Savaş Derneği vardı, gezgin röntgen kamyonu almışlar bütün okulları tararlar mini röntgen çekerlerdi çünkü verem salgındı, ince hastalık derdi halk. Şimdi de okulları tarayıp ruh bozukluklarının kontrol edilmesi şart. Hasta anne veya baba bunu çocuğuna da aşılıyor olabilir.  Yoksa genç bir kız şort giydi diye suratına tekme atanların normal olmaları oldukça zor.

Evet Tarık Akan cennete mi yoksa cehenneme mi gitti? Bu çok önemli bir konu ben olsam Birleşmiş Milletler toplantısında gündeme gelebilir.

Kimin nereye gittiğine veya gideceğine karar vermek veya tahmin dahi etmek kanımca esas ruh bozukluğu olması lazım. Yanlız bir şey gerçek o da hristiyanların cennette müslümanlardan çok daha fazla olma ihtimali.

Neden mi? Çünkü müslümanlar Müslümanlık ilan edildiğinden beri birbirleri ile boğuşuyorlar da ondan.

Şöyle uzaktan baktığınızda insanları öldüğünde nereye gideceğini bilen vergi muafiyetli aracı komisyoncular olduğunu görmemek imkansız.


İzlenme: 865
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR