KOLTUK İŞGALLLERİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Yüce Tanrı milyonlarca yıllık dünyamızda insanları uzun süre yaşatmayıp nesilden nesile devamlı değişim yapıyor. Eğer bunu yapmasaydı herhalde aynı koltukta yüzyıllardır oturup kalkmayan insanlar olurdu.

23 yıl aynı Belediye'nin Başkanlığı...İster seçilmiş, ister seçilmemiş hertürlü tabiat kanununa karşıdır. 23 yıl bir jenerasyon demek ve koltuğu terk etmeyerek gelecek jenerasyona kapatıyorsun. O zaman neden çocuk yapılıyor? Ne için? Üniversiteler ne için var?

Bir koltuk bu kadar uzun zaman işgal edilecekse, çocuğa yani gelecek jenerasyona gerek yok, bu düşünce gelecek nesillerin önünü kapatmak olur.

Bu işi kavrayıp uzun zamandır en iyi yapan Amerika. 2 defa seçilirsen en fazla 8 yıl Başkan olunabiliyor ondan sonra seçim meçim yok, o kadar, yenisi geliyor. Bizde her koltuk eğer seçilirse ömür boyu.

En iyi ben yaparım, benden iyi bu işi kimse yapamaz demek zaten bir türlü ruh hastalığı. İnsanoğlu develere binerken şimdi jet uçaklarına biniyor. Uçakları develere binenler mi icat ettiler yoksa hep sonra gelen jenerasyonlar mı? Eğer Allah insanlara sonsuz ömür verseydi bugün hala develerle seyahat ediliyordu. Dikkat edecek olursanız bütün buluşlar gelecek jenerasyonlar tarafından bulunmuştur.

Bilhassa müslüman ülkeler değişime kapalı. Eğer biri bir görevi yapıyorsa, tamam devam etsin deniyor çünkü gelecek jenerasyondan korkuyoruz hem belki batırırlar diye, hem de koltuk sıcak terk etmek istemiyoruz. Bence ikincisi daha ağır basıyor.

Bakınız koltuk ve güç sanki orgazm gibi istifa etmeleri istenen Belediye Başkanları ağlayarak zorla, istemeyerek istifa edebiliyor, bıraksanız ölene kadar oturacaklar.

En doğrusu Belediye Başkanlarıda 10 yıllık hizmet sonrası eğer meraklı iseler başka İl veya İlçelerde aday olmalı ve başka yerden seçilip hizmet etmeli. Hep aynı yerde kalmamalı.

Bu Türk Silahlı Kuvvetlerinde fevkalade başarı ile yıllardır uygulanıyor. Hiç kimse rütbesi ne olursa olsun bir koltuğa yapışıp kalmıyor.

Çok benzeri büyük başarı ile seçilmişlerde de yapılabilir nitekim Bakanlara sık sık yapılıp değiştiriliyor.

Dikkat edin uzun süre aynı koltuklarda oturulan ülkeler bir türlü ileri gidemiyor, hep bir pürüz çıkıyor sonunda kavga ve darbeler oluşuyor.

Değişim ve yenilenmenin Yüce Tanrının değişmez kanunu olduğunu zaten dünyanın tarihine bakınca görüp anlamamak mümkün değil.


İzlenme: 382
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR