KISKANÇLIK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Türklerin rakipsiz en büyük ve 1.Numaralı zayıflığı kendi içlerindeki kıskançlıktır. (Belki de tüm müslümanlıkta aynı hastalıktan müzdarip) Amerika veya Avrupa'dan  geldiğinizde bunu her yerde görmeyip yaşamamanız imkansız. O kadar açık ve seçik ki, Türkiye'de yaşayanlar artık alışmış fark bile etmiyorlar.

Arkadaşlar, dostlar arasında devamlı orada olmayan birini eleştiriyorlar. Hani derler ya rakı sofralarında Türkiyeyi kurtardılar diye, işte aynen bu. Rakıyı içip birilerini eleştirmekle tatmin olan gizli bir kıskançlık.

Amerika'da, Almanya'da birçok içkili yemekli toplantılara katıldım, herkes gülüyor, güldürüyor eğlenmek için içki içiyor biz ise mutlaka orada olmayan birini veya gurubu eleştirmek için içki içiyoruz. Çünkü kanımızda bir şekilde kıskançlık var ve bunu içkiyi içince dışarı vuruyoruz.

Dedikoducu bayanlar ise aynı şeyi alkol almadan yapıyorlar.

​Siz hiç bir dernekten veya toplumdan ayrılanın arkasından güzel sözler duydunuz mu, veya boşanan karı kocanın? Mutlaka birşey bulunur ve eleştirilir. Kıskançlık birçok insanın tüm vücudunu ve beynini sarmış. Yüzüne söyle deseniz söyleyemezler hep arkasından.​  Dinimiz müsaade etse ölü bile arkasından eleştirilecek.

Hani Büyük Türkiye deniyor ya, işte bunu bu kıskançlıkla tam manası ile başarmak bence imkansız. Ne zaman kıskançlık kalkar, insanlar birbirini sever ve destekler, hoşgörü gösterir işte o zaman Büyük Türkiye kendiliğinden oluşur.

Yurtdışında en az 5 Milyon Türk asıllı insanımız 1961 den beri mevcut. Bunların içinden Prof. Dr. Aziz Sancar'ı eğer Nobel almasaydı duyar mıydınız? Sizi temin ederim duymazdınız, varlığından haberiniz bile olmazdı. Yurtdışında daha ne kadar, kaç tane Prof. Dr. olan veya çok önemli görevler yapan Türk asıllı insanımız var biliyor musunuz?

Sizi temin ederim sizlerde, devletimiz de bilmiyor.

Bugün küçücük İsrail etrafını sarmış 300 Milyonluk Arap dünyasını sık sık tokatlıyor, bunu neye güvenerek yapıyor?

Hiç şüpheniz olmasın dünyanın çeşitli yerlerinde sözü geçen İsrail asıllı insanların desteği ile yapıyor. Onlar olmasa İsrail bile olmazdı.

Bizim dış politikamız ve yurtdışında yaşayan önemli Türk asıllı kişilerle ilişkilerimiz sanki yok gibi. Bugün yurtdışı 3.cü jenerasyon Türk asıllı çok önemli insanlar var ama kimsenin haberi yok. Ancak birgün Nobel kazanırlarsa o zaman haberimiz olacak.

Amerikalıların unutulmaz sözlerinden biride bununla ilgilidir, derler ki "şahsi dostluklar o kadar önemlidir ki, çoğu zaman devletlerin yapamayacağı şeyler bu dostluklar sayesinde yapılır".

Eğer Amerikalı önemli kişiler ile şahsi dostluklarımız olsaydı Amerikadan isteyipte alamayacağımız hiç kimse olmazdı.

​Türkiye birbirini kıskanmaz, hoşgörü ile yaklaşırsa sadece güçlenir başka bir şey olmaz.

Herşeyin başı sadece insanda olan güler yüzdür.​


İzlenme: 472
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR