Kışın Marmaris

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar evvelki gün Atatürk İlkokulu civarındaydım Trafik Polisi park etmiş arabaları kaldırmış, yol açılmış ve hoparlörlerle park etmiş diğer araba sahiplerine anons yapılıyordu. Bravo gerçekten, yollar açılmış, kafasına esen istediği yerde durmuyor.  Sonra düşündüm geçtiğimiz Yaz aylarında nerelerdeydiniz? Marmaris sokakları keşmekeş, herkes heryere park etmiş. Dükkanlar önlerine etmesinler diye tenekeler koymuş ve gerçekten çok kötü manzaralarla yaşadık. Halada var bu tenekeler.

 Zaten yaklaşık 30 senedir cezayı çeken hep Marmaris halkı. Yazın her şey serbest, 12 yaşında çocuk motosiklet kullanır, turistlere ehliyeti var mı yok mu sorulmadan deniz motorları kiralanır ama kışın Marmarisliye göz açtırılmaz. Bir taraftan da her tarafta inşaat başlar, sokaklar delik deşiktir. Hep ceremesini Marmarisli çeker.

 

Geçtiğimiz kışın başlayan yol yapım ve tamiri yazın ortasına kadar sarktı, bunu erken başlayarak erken bitirmek mümkün değil miydi?

 

Şimdi kaçak binalar yıkılacak, onlarında yıkım işlerinin hemen sezon sonu başlaması lazım, gecikirse yine gelecek yazı bulacak.

 

Bu yeni değil 30 yıl evvelde aynıydı, nedense birşeye erken başlayıp erken bitirme alışkanlığımız yok, mutlaka geciktirecek bir sebep buluyoruz, bulamazsak yaratıyoruz.

 

Şimdi trafik kontrolleri de başlayacaktır her kış olduğu gibi. Başlasın ve yapılsın buna kimsenin itirazı olamaz ama aynı şeyler çok daha fazlası ile yazında yapılsın. Turistler Türklerin düzeni ve disiplini kontrol ettiklerini gözleri ile görsünler ve memleketlerine gidip gazetelere her zaman olduğu gibi abuk sabuk röportajlar vermesinler.


İzlenme: 1399
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR