Kılıçdaroğlu ve Arkadaşları

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar Kemal Kılıçdaroğlu fevkalade dürüst, namuslu ve efendi bir adam, çoğu arkadaşlarıda aynı kendi gibi bundan eminim kimsenin şüphesi yok. Bu konuda kimsenin bir eleştiri yapacağınıda sanmıyorum.  ANCAK bu seçim kazanmak için ülkemizde yetmiyor, Anadolu daha başka şeyler istiyor. Ülkemizde bir eğitimli kesim var, birde çok daha büyük eğitimsiz kesim var dolayısı ile eğitimli kesimi tatmin etmek seçim kazandırmıyor.

Bu durumda Sayın Kılıçdaroğlu'nun yapması gereken en doğru iş "ben başaramadım, gelin gençler siz deneyin ben bütün tecrübelerimle size destek olayım" olur, bunu söylerse CHP'ye ölümsüz bir Başkan olabilir aksi halde silinip gider.

 MHP den hiç bahsetmiyorum, onlar bir kişinin peşine takılmış başlarını çevirmeden gidiyorlar. Bu durumda onlarda seçim filan kazanamazlar. Nitekim kazanamadıklarını kendileride görüyorlar.

 Prof.Dr. Metin Feyzioğlu, Prof. Dr. Süheyl Batum, Emine Ülker Tarhan, Muharrem İnce  bunlar hep iyi insanlar, bazıları hukukçular ama hiçbiri Anadolu halkının istediği gibi siyasetçi değiller veya olabileceklerini sanmıyorum.  CHP uzun boylu, gösterişli, sık sık etrafındakileri azarlayacak, "al ananıda git" diyebilecek veya Cumhurbaşkanına saksı diyebilecek, argoyu rahat kullanabilen bir Genel Başkana ihtiyacı var. Yeni nesil Anadolu böylelerini seviyor ve delikanlı diyor.   CHP hala bunu anlamış değil ve kibarlık peşinde.  Kılıçdaroğlu veya Baykal,- bunlar daha hiç seçim kazanamadılar çünkü Anadolunun ne istediğini anlamadılar, bana sorarsanız bugünde anlamış değiller.

 CHP artık her alanda gençlere imkan vermeli 60 - 70 yaşındaki insanların düşünce ve bakış açıları 40 - 45 yaşındakilerle aynı değil. Biri bilgisayarlarla, anketlerle, araştırmalarla işin çekirdeğine iniyor, yaşlılar ise daha çok dedikodulara inanıyor. Bu çok büyük fark ve hemen hemen tüm seçimlerde gözle görünür şekilde rol oynadı.  En son Ekmeleddin İhsanoğlu adaylığıda bunu gösterdi. Eğer Anadoluda kapsamlı bir araştırma uzmanlarca yaptırılsaydı neticeyi çok evvelden görebilirler ve ona göre çareler belki üretebilirlerdi.

 CHP eğer Tayyip bey köşke çıktı, bundan sonra seçimleri kazanırız diye düşünüyorsa çok büyük hata yapıyor.  Tayyip bey daha köşke çıkmadan Barolar Birliği Başkanı konuşma yaparsa Yargıtay günü toplantısına katılmam diyor ve sinyali herkese veriyor.  Şurası kesin tarafsız bir Cumhurbaşkanı olmayacak ve taraf olacak, CHP 10 ay kadar kısa bir süre sonrası Genel Seçimlere şimdiden hazırlanmazsa gerçekten rekorlar kitabına girecek bir yenilgi serisi ile karşılaşacak.

 


İzlenme: 869
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR