KEPAZELİK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar akşam Alman ana haber bülteninde televizyonda Bodrum/Türkiye'de bir amatör futbol maçında çıkan kavgayı gösteriyor.

İnsanlar vuruyor, uçuyor, iki veya üç kişi bir kişiyi yumrukluyor, tekmeliyor, Polis ortada kalmış biraz karışsa belki o da dayak yiyecek.

Sanki birbirlerini öldürecekler gibi saldırıyorlar. Bayağı uzun sürüyor.

Sonra ambulans geliyor ve yaralıları hastaneye götürüyor.

Bu kepazeliği bütün Avrupa izliyor.

Şimdi merak ediyorum Muğla Yönetimi, Bodrum Yönetimi hatta Hükumet ne yapacak? Devam edin mi diyecek, yoksa hepsine bir daha hayat boyu futbol sahalarına girme yasağı mı getirecek?

Böyle birşeyi televizyondan izlemek, bilhassa yabancı bir ülkede çok küçük düşürücü. Kendi insanımız birbirine sanki can düşmanı olsa vurmayacak şekilde vuruyor. Bu dövüşen gençlerin mutlaka önce tedaviye ihtiyaçları olduğu kesin.

Biz hemen cezalandirmayı düşünüyoruz ama bu şekilde birbirine girişen insanların herşeyden önce tedavi edilmesi gerekir. Vuracağı bir yumruk karşıdakinin hayatını alabilir, vuranı katil yapabilir ve bunu göze alanın akli dengesi asla sağlıklı olamaz.

Bodrum'da amatör futbol maçında dövüşen insanlara gerçek ve tarafsız doktor kontrolü yapılsa hiç şüphem yok büyük çoğunluk hasta çıkar.  Aklı başında olan hiçkimse, kaç yaşında ve kim olursa olsun bir diğer insana bunların yaptığı gibi saldırmaz ve vurmaz.

Bu gibi kendilerine hakim olamayan insanların tedavi edilerek sokakların intizama döndürülmesi şart.

Aksi halde bugün amatör maçta böyle ölümüne dövüşenler, yarın başka şey içinde dövüşebilirler. Bunları piyasadan toplamak ve huzur ile emniyeti sağlamak devletimizin en önemli görevidir.

Bu huzur temin edilmediği sürece hiçbir şey olmaz.


İzlenme: 799
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR