KEPAZELİK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Türkiye'de futbol için çok büyük miktarda paralar harcanıyor ama yıllardır yerimizde sayıyoruz. Paraları harcayanlar bu işi iyi bilmeyenler, profesyonel futbol oynamamış olanlar. Geçen akşam Trabzon'da maçtan sonra Hakemler, yazılı ve görsel basının bildirdiğine göre,  kulüp başkanının uzaktan emirleri ile bir odaya hapis ediliyor ve bırakılmıyor. Trabzon Valisi ve Emniyet Müdürünün  haberi olmaması mümkün müdür?  Sabaha karşı Cumhurbaşkanı telefon ediyor ve hakemler serbest bırakılıyor.

Bu nasıl bir kepazeliktir? Dış basını bir okusanız inanın herkesin yüzü kızarır.

Cumhurbaşkanına haber gidene kadar o Vilayetin Valisi ve Emniyet Müdürü yok mu? Onların sözü geçmiyor mu? O zaman hani Muhalefet nerdesin? Ne iş yaparsın?

İşe bakın Cumhurbaşkanı telefon ediyor ve bir futbol kulübü kendi hapsettiği hakemleri serbest bırakıyor. Cumhurbaşkanı aramasaydı ne olacaktı?  Bu mu Spor?

Bu nasıl hukuk devleti?

Hakem yanlış karar verebilir, oyunu başlatırken zaten sen herşeyi kabul ediyorsun, etmiyorsan çıkartma takımını sahaya.  Dünyanın her yerinde hakem kararına ''gerçek karar'' derler yani senin değil onun kararı doğrudur. Ancak futbol kurallarını ihlal ederse ve bu gözlemci ve Federasyon tarafından kabul edilirse Özerk Futbol Federasyonu tarafından maç tekrarlama kararı verilebilir. Yoksa hakemleri yanlış karar verdi diye odaya hapsetmek, hürriyetlerini sınırlandırmak bu zamanda Ortadoğunun en cahil ülkelerinde bile olmuyor.

Bu gibi insanların spordan bayağı uzak durmaları gerekir.

Ben Cumhurbaşkanının yerinde olsaydım kulüp başkanını arayacağıma Vali ve Emniyet Müdürünü arar görev yapmalarını isterdim.

Şuraya bakın hakemleri hapsediyorlar ve kurtarmak Cumhurbaşkanına düşüyor !. Ne günlere kaldık...


İzlenme: 832
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR