KAZIK NASIL ATILIR

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar insanların birbirine kazık atması yani açıkçası ile ucuz malı pahalıya satması en çok Müslüman ülkelerde yayılmış durumda. Nereye bakarsanız bakın, pazara çıkın oraya bakın, otomobil piyasasına bakın, nakliye gibi uçak, otobüs, vapur fiyatlarına bakın. Yani aklınıza neresi gelirse Özel sektöre bakın mutlaka bir kazık var. Belki devamlı yok ama sezona göre var.

 

Örneğin uçak biletlerine bakalım. Aynı uçak, aynı mesafe ve aynı şehirden şehire, aynı saat ama hemen her hafta değişik fiyat. Yazın başka, okul tatillerinde başka. Bunların haricinde çok düşük.

O zaman bu farka ne denir sizce?

 

Otobüslerde de aynı, pazarda da aynı.

 

Sorduğunuzda kapitalist düzen, isteyen istediği fiyatı ister, cevabı alıyoruz.

 

Yani Dalaman'dan İstanbula uçacağım yaz aylarında nerede ise 2 misli fiyat ödüyoruz. Neymiş çok uçan varmış. O zaman fiyat arttırarak ne yapılmak isteniyor?

 

Devlet bunu değil sadece birazını yapsın millet kıyameti koparıyor. Devlet yapamaz ama özel sektör yapar, Havayolları yapar.

Bazısı da herhalde utanıyor, koltuk seçimi ayrı para, yemek ayrı para, içmek ayrı para, önden binmek ayrı para diyor.

 

Fiyatlarla bizdeki kadar hiçbir ülkede oynanmıyor.

 

Berbere gidiyorsunuz her zaman 10 TL ödediğiniz berber 15 TL istiyor. Ne oldu da zam oldu diye soruyorsunuz , enflasyon var diyor.

 

Pazarlara gidin bakın nerede ise 2 haftada bir fiyatlar değişiyor. Kontrol yok, soran, şikayet eden yok halk kuzu kuzu ödüyor.

Marmaris gibi inanılmaz sulak bir yerde su paralarına bakın nerelere çıktı ama ses çıkaran var mı? Yok herkes tıpış tıpış ödüyor.

 

Tuvalete girmek zaten para ile bir gün nefes alma vergisi koyacaklar valla ödeyecek herkes.


İzlenme: 513
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR