KANDİL

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar geçen gün yine görsel ve yazılı basın kandil olduğunu yazıyordu. Ben bu işi zaten anlamış değilim. Üniversite Profesörleri, İlahiyat Profesörleri dinimizde Kandil yoktur, yalandır, hacı-hocanın uydurmasıdır, Kur'an'da yazmaz, bir tek Kadir gecesi Kandildir diyor ama bakıyorsunuz gazete ve televizyonlar Kandildir diyor.

Bu nasıl iş?

Hem daha geçen gün Öğretmenler gününde öğretmenlerimizi göklere çıkarıyoruz, 2 gün sonra Üniversite hocalarının sözlerine inanmıyoruz.

Biz ne yapmak istiyoruz?

Düşününce biz nasıl bir topluluğuz anlaması çok güç? Öğretmen diye alkışlıyor, ağlıyor, seviyoruz ama sözlerine inanmıyoruz.

Üniversite hocası bir değil, birkaç Profesör televizyonlarda, sosyal medyada bağırıyor Kandil dinimizde yoktur diye, biz hala Kandil diyoruz. O zaman bu kişilere neden Profesör maaşı verip Üniversitede ders verdiriyoruz?

Birde ülkede Diyanet İşleri Başkanlığı var acaba bunların birbirinden haberi yok mudur?

Diyanet İşleri Başkanı çıksın ve halka Kandil var, veya yok desin. Neden susup geri çekiliyor?  Ya vardır, ya yoktur...

Biri beyaz diyor, diğeri hemen siyah diyor. Hiç yoktan kavga konusu çıkıyor. Kavga çıkartmak için Türkler dünyada rakipsiz birinci sıradadırlar, şüphenin zerresi bile yok.

Kalkıp Diyanet işleri Başkanlığı resmi ağızdan  nedir, ne değildir bir cevap verse iş bitecek, sorun çözülecek. Kandilse Kandil, değilse değil. Kimden korkuyorlar bunu açıklamak için?

Ama Üniversite hocaları, hatta İlahiyat Fakültesi hocaları sosyal medyada Kandil yoktur diye açık ve net beyanat veriyorlar.

Bu hocalar yalan mı söylüyor? Vatandaş olarak öğrenmek hakkımız değil mi?  Müslüman dini her kafadan çıkan sözlerin uygulandığı bir din midir?


İzlenme: 408
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR