KADINLARA DİKKAT‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar ben kriminoloji okudum ve 37 yıl mesleğimle ilgili görev yaptım.

 

Dünya genetik kokteyli içinde istedikleri zaman çok büyük derecede etkin olanların büyük çoğunluğu kadınlardır. Hatta bunun için hemen hemen tüm dünyada çeşitli lisanlarda ''Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır'' sözü yayılmıştır. 

                 Diğer yandan dünyada en tehlikeli teröristler herzaman kadınlar olmuştur. Canlı bombaların her ülkede çoğunluğu yine kadınlar olmuştur.  Kadınların bazılarında beyin kilitlenmesi dahi olduğunu gözlerimle görerek yaşadım. Bunları hiçbir şekilde ve metodla konuşturmanız mümkün değildir.  Bugün uzun cezalarını çekip Cumhurbaşkanı tarafından tahliye edilen Alman Kızılordu çetesi mensuplarından kadınlar hala konuşmazlar.

                Yıllar evvel Moskova'da bazı Üniversite Profesörleri ile konuşurken bana uzun uzun detayları ile 1917 Bolşevik ihtilalini anlattılar. O zaman Moskova'dan Vladivostok'a bir mektup en az 10 günde gidermiş, başka imkan yokmuş. Telefon, radyo vs. gibi şeyleri hiç görmemişler. Ve bir gün bütün Rusya ayaklanıyor. Hem Moskova'daki, hem Vladivostok'taki Ruslar aynı anda ayaklanıyor ve Rus ihtilali başlıyor.  Eğer ellerinde telefon, telsiz ve bugünkü iletişim imkanları olsa bundan daha iyi olamaz diye anlattılar.

                Sonra gülümseyerek samimi olarak çok eski bir Rus söylemini dile getirdiler.  ''Bizde erkek vücudun başıdır, kadın ise boynudur. Boyun başı istediği yöne döndürür''.

                Burdan da anlaşılıyorki kadına kıymet vermeyen erkek benim hem akademik, hemde hayat tecrübeme göre tamamen cahildir.  Kadın gerçekten saygı duyulacak ve küçümsenmeyecek önemli bir varlıktır. Erkek gibi kolay teslim olmaz, korksa bile pes etmez.

                Taksim'de Gezi parkında genç kızlara ve kadınlara dikkat ederim, erkekler döner gider, vazgeçer, pişman olur ama kadınlar...

                Sevgili okurlar unutmayalımki  maalesef küçük görülen, heryerde azınlıkta olan kadınlar kafayı istediği yöne döndürerek bir seçim neticesini bile değiştirebilirler.


İzlenme: 1002
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR