KADINLAR VE ÇOCUK İSTİSMARI

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar kadın veya kadınlar deyip sakın geçmeyin, bir erkeği, bir toplumu, bir ülkeyi hatta dünyayı yönlendiren en az erkek kadar kadındır.  Atatürk'ün bu konuda unutulmaz bir sözü vardır "dünyada gördüğünüz herşey kadının eseridir" der ve bu tamamen doğrudur.

En önemli farkı ana avrat küfür etmeyip, silaha ve yumruğa  sarılmayıp akıl ve zeka ile geri plandan istediğini yaptırmasıdır.

Meslek hayatımda benzer olayı yaşadım, emekli olduktan sonra da Moskova Üniversitesi Tarih Profesörü arkadaşımın bu konu ile ilgili söylediklerini sizlerle paylaşmıştım. Erkek kafa ise, kadın boyundur kafayı istediği yöne döndüren boyundur derdi...

Almanya'da ki Baader-Meinhof terör olayında teröristlerin büyük çoğunluğu üniversite mezunu idi ve içlerinde çok sayıda kadın vardı. Kriminoloji kadınların bazen beyinlerini kitlediklerini anlatır yani hiçbir yalan makinesi veya herhangi başka bir şekilde konuşturulamazlar, bu erkeklerde yoktur.

Bir tarihte görev yaptığım bölümün başına genç bir bayan Amerikalı Tuğgeneral tayin olmuştu. Hepimiz şaşırdık. Esrarcı, eroincilerle bu kadın nasıl mücadele edebilir diye şaka bile yapıyorduk.

Kadın Tuğgeneralin ilk işi önce bildiri yayınladı ve her Cuma öğlene kadar "Open door policy" açık kapı politikası başlattı. Kim olursa olsun isteyen bu zamanda odasına selamsız girebiliyor, ister oturup ayaklarını dikip aklından geçenleri söyleyebiliyordu. Açık söylemek gerekirse bütün kuralları bırakıp rahatça konuşabiliyordu.  Bu sadece Cuma günleri sabah 07:30 ile 11:30 arası olabiliyordu.

Bunun dışında yine tüm kurallar işliyordu. Kadın 39 yaşında öyle bir sporcu idi ki aramızda Olimpiyatlara gitse derece alır diye konuşuyorduk. İçinde 300-400 gencin bulunduğu ve içerde uyuşturucu kullanıldığı bilgisi gelen yerlere sivil kıyafetle tek başına giriyor, 2-3 kişiyi tek başına kelepçeleyebiliyordu. Mukavemet halinde hep yanımızda olan Özel eğitimli Alman Kurt Köpeğinden daha fazla sert hareketlerle kol bacak kırıyordu. Hayatımda ben böyle güçlü bir kadın bugüne kadar görmedim dersem hiç yalan olmaz.

Tutuklamaya mukavemet edenlere el ve ayak vuruşları öyle seri ve hızlı idi ki, ıslık sesi duyuluyordu.

Bizden başka kendisinin bir Amerikan Generali olduğunu bilen yoktu.

Bana göre en babayiğit Amerikan kabadayısını hemde iki tanesini 30-40 saniye içinde ya bir tarafını kıracak veya pes ettirecek kadar yakın dövüş ustası idi.

Hiç kimsenin böyle bir kadın General olabileceği aklından bile geçmemişti. Alman meslekdaşlar da müthiş şaşırmışlardı, onlarda böyle birşey hiç yaşamadıklarını her fırsatta anlatırlardı.

Bir süre sonra kadın General terfi etti Tümgeneral oldu ve tayin oldu. Görevde iken bölgede hatta bölge dışında uyuşturucu tacirlerinin korkulu ruyası idi. Bunu görüp yaşayınca isterse bir kadının neler yapabileceğini gözlerimle görmeseydim inanmazdım.

Şimdi ülkedeki çocuk istismarı işinde kadınların öne çıktığını görüyoruz.

Buyrun izleyin bakın nasıl işin üstüne gidecekler, erkeklerin hiçbir zaman yapamadığı kadar...


İzlenme: 702
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR