İYİ PARTİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar en sonunda ''İyi Parti'' kuruldu Başkanı ise bir kadın. Eğer bugün dünyanın çeşitli ülkelerine bakacak olursanız kadınlar yönetimlerde çok önemli rol oynuyor.

Dünyanın her tarafında ya en yüksek makamdalar, ya da en önemli makamdalar.

Halkların büyük kısmı kadınları daha sevecen ve savaş karşıtı oldukları için seçiyor.

Dr. Meral Akşener seçimlerde ne yapar? İşte bu şu an kesin cevabı olmayan bir soru. Tahmini olarak cevabı çok ama hepsi tahminden ileri gidecek durumda değil.

Gelecek seçimlerde Meclise gireceklerine ben şahsen garanti gözü ile bakıyorum, MHP den çok büyük sayıda oy alacaklarını zaten herkes görüyor. Büyük bir ihtimalle Meclis'ten MHP gidecek ve yerine İYİ Parti geleceğe benziyor bugünkü duruma göre.

Yine baktığınızda bu yeni siyasi partide de kadın sayısı çok az. 80 Milyonluk bir ülkede Meclis'te çok daha fazla sayıda kadın Milletvekili olması gerekir.  Unutmayalım kadınların Meclis'te çok olması konuşmalarda ki üslubu da mutlaka değiştirecektir.

Bundan sonra İYİ Parti'nin teşkilatlanmasını göreceğiz, eğer yine heryerde erkek egemenliği ile yol alırlarsa onlarda fazla ileri gidemezler ve kendilerinden öncekiler gibi ömürleri kısa olur.  Kadın ağırlıklı bir siyasi partinin bana göre Türkiye'de hayli büyük şansı var.

Bir diğer çok önemli konu ise Parti içinde ve dışında koltuklarda uzun süre oturulmaması için gerekli tüzük maddeleri konması. Aksi takdirde Türkiye'de alışılmış şekilde oturan kalkmıyor, belki de Sayın Bülent Arınç'ın dediği gibi altlarını kirlettikleri için kalkamıyorlar. Değişim imkanı yok gibi, kimse istifa etmiyor veya çok az sayıda istifa eden var ayrıca istifayı onur zedeleyici olarak bulan çok yanlış bir düşünce yapısı var.

Yapılan iyi şeyleri koltuğu terketmemek için sayıyor ve anlatıyorlar ama yerlerine muhtemelen gelebilecek gençlerin çok daha iyi yapabileceklerini düşünemiyorlar.

Değişim olmayınca ilerleme olmuyor. Eskiden Sovyetler Birliğinde de böyleydi ve kimse koltukları terketmezdi. Değişim istemezlerdi.

Sonra temelden sarsılmaya başlayınca hatalarını gördüler ve Sovyetler Birliği dağıldı.

Bugün bir ülkenin yükselmesindeki en önemli faktör değişimdir. Bakınız Amerika'ya kim olursanız olun eğer seçilirseniz 2 defa 4 yıl yani 8 yıldan fazla Başkan olamıyorsunuz. İşi istifaya bile bırakmıyorlar. Başkan değişince bütün makamlar değişiyor.

Yeni kurulan partiyi de göreceğiz bakalım zehir gibi Üniversite mezunu gençlere önemli yerlerde görev yapma imkanı vereceklermi, yoksa yine babalar ve dedelerle mi işleri yürütecekler?

Herşeyin anahtarı bu olacak...


İzlenme: 717
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR