İyi Bir Dünya

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar deriz ya, bizden sonrakilere iyi bir dünya bırakalım diye....Bence iyi bir dünya bırakmak yerine dünyaya iyi çocuklar yetiştirsek  zaten kendiliğinden dünya güzel olacak. Ama zor olduğu için kolayını seçeriz.

Bakınız Bonzai zehiri almış yürümüş, çocuk yapmakla iş bitmiyor o çocukları yetiştirmektir önemli olan. Babaların içinde birçok şam babası var onlar ne yapıyor? Hepsi karısını dövüp öldürmüyor, ben para kazanacağım diyerek çocukları anasına teslim ediyor. Ana'nın hiç tecrübesi yok, kulaktan duyma herşey ve bu kafa ile çocukları kontrol edecek!

 

Çocuk terbiyesi asla babasız olmaz, anne çocuk terbiyecisi değildir. Genelde şam babaları çocuklardan kaçar ve sadece sevmesini bilir herşeyi ana'ya paslar.

Osmanlıda gayet disiplinli olan çocuk yetiştirme bozulduğu zaman zaten Osmanlı sallandı ve sonunda yıkıldı.

Bonzai suçu ile birçok çocuk tutuklanıyor ama bunların babalarına hiçbir şey yapılmıyor, asıl suçlu onlar değil mi? Çocuğu yap sokağa sal, bu mudur babalık? Kanunlar babalara bazı sorumluluklar vermeli ve bunlar yerine getirilmediği sürede yaptırımları olmalı. Allah bile anneye tabiat kanunu olarak bazı zorunluluklar veriyor ama babaya hiçbir şey yok.  İsterse eve para getirir, istemezse süründürür.

Bu şekilde nasıl bir dünya bırakacağız?

Tarihte din kitapları adı altında birçok tavsiyeler, kurallar konmuş daha sonra toplumlar kendi ülkelerini kurunca kendi kanunlarınıda yazmışlar veya yazanlardan kopyalamışlar.  Bakıyorsunuz tavsiyelere uyulmuyor ve azınlık olsa dahi kötü şeyler görüyoruz.

Avrupa uyuşturucu illetinden çok çekti, hala çekiyor. İnanılmaz paralar harcadılar ama kökünü kurutamadılar bugün sadece Almanya'da ikiyüzbin kişi bağımlı var.  Suçların büyük kısmının altında mutlaka uyuşturucu yatar ve bu illet bizim ülkeye yayılırsa Polis dahil olmak üzere herkesin çok canı yanar.

Unutmayalım ki iyi bir dünya bırakmak istiyorsak herşeyden evvel iyi çocuklar yetiştirmek zorundayız.


İzlenme: 1352
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR