İSTİFA‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bizde nedense istifa hep yenilgi olarak görülür ve istifa etmemek için büyük direniş içinde olunur.  Şimdi muhalifler bir hayli kalabalık olarak Devlet Bahçelinin istifa etmesini bekliyorlar.  Haklılar mı? Bence haklılar...

Hiç kimse demokrasilerde bu kadar uzun zaman aynı koltukta oturmamalı mutlaka gençlere yer açmalıdırlar.  Kanımca eğer yeni bir Anayasa yapılırsa bunu aynı makamda en fazla 10 sene oturulur ve en az 10 sene ara vermeden aynı makama tekrar gelinemez şeklinde madde konulmalıdır. 

Demokrasi , gençleri makamları işgal ederek işsiz bırakmak demek değildir. Ama maalesef oturan kalkmıyor, hep iddia kendinden sonra gelecek olanın kendi kadar başarılı olamayacağı...Zaten toplumları geri bırakan en büyük sebep bu değil mi?

 

Diğer yandan Devlet Bahçeli Haziran seçimlerinde iktidar olma imkanı varken bunu reddetti. Bu çok büyük bir siyasi hata idi. İktidarı reddetmeseydi belki Kürtlerle bir çözüm bulunacak ve bu kadar insan da ölmeyecekti.

 

MHP'li muhaliflerin haklılığı çok bariz. Bu durumda Bahçeli'nin hala istifa etmemesi bence yanlış.

 

Yanlız Bahçeli değil, kim olursa olsun bu kadar uzun süre liderlik makamını işgal etmek bilhassa kalkınmakta olan ülkeler için çok büyük kayıp ve zarar. Bugün Amerika bile hiçbir Başkanını, ne kadar başarılı olursa olsun, 8 yıldan fazla tutmuyor.

 

MHP ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli diktatörlükte ki gibi parti içinde ne derse oluyor, yani demokrasi parti içinde de yok.

Bu kadar delege kurultay isterken bunu durdurmak veya mani olmanın da demokrasi ile hiç ilgisi olmaması lazım.  Siyasi Partilerde demokrasi olmazsa ülkede nasıl olacak?

 

Meral Akşener eskiden bakanlık yapmış, işe yabancı olmayan ve istediği zaman sertleşebilen bir siyasetçi. Meclis Başkan yardımcılığı sırasında Meclisi yönetmesini de gördük. Kanımca MHP yi eski durumuna getirebilecek bir lider olabilir.  Aksi halde bu kadrolarla ne MHP, ne de CHP hükumete rakip olacak güçte değiller.


İzlenme: 1247
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR