İSTANBUL'UN DEV SORUNU

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar gazetelere, internete, sosyal medya'ya bakıyorum yaklaşık 1,5 aydır hergün tüm yazılı ve görsel basın, Bakanlar, Muhalefet hatta Cumhurbaşkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Yüksek Seçim Kurumu ve ilgili diğer konulardan bahsediyor.

Hayrete düşmemek elde değil...

Elbette hiç şüphe yok seçimler demokrasinin temel taşıdır, çok çok önemlidir ama bir an durup  şöyle bir de medeniyet gözü ile İstanbul’a objektif ve tam tarafsız bakacak olursak acaba ne görürüz, hiç düşündünüz mü?

İstanbul'da bir yerden diğerine gitmek resmen faciadır.  Trafik Arap ülkelerinden beter. Hemen hemen bütün sokak ve caddeler park etmiş arabalarla en az yarı yarıya daraltılmış durumda olup bu herkesin gözü önündedir. Saklanan hiçbir durum yok.

İstanbul'da iş günleri inanılmaz keşmekeş bir trafik sorunu yaşanıyor, 16-17 Milyon insanımız her gün bu eziyet ve işkenceyi çekiyor ama diğer taraftan Büyükşehir Belediye Başkanlığı kavgası yaşıyoruz.

Kanımca her iki aday Binali bey ve Ekrem bey her şeyden önce el ele verip kendilerine 2 sene zaman tanıyıp, her ikisi de  birlikte  önce şu İstanbul'un trafik sorununu çözmeliler, tabii çözebilirlerse.  İnsana hizmet, İstanbul’a hizmet budur...

Bunu yaparlarsa bütün dünya önlerinde saygı ile eğilir.

Ondan sonra seçime gitsinler.

İstanbul'un sadece sorunu değil aynı zamanda utancıdır bu...

Bence bu durumda Belediye Başkanlığı görevini kabul etmek bile normal olamaz.

Ancak bunu yapabilirler mi derseniz, yapamazlar akıllarından bile geçmez...

Bu sorun metrolar ile, metrobüs ile, vapurla, köprü ve tüneller ile asla çözülemez.

Bunun çözülmesinin tek ve yegane yolu otoparklar yaparak sokaklara ve caddelere park etmeyi yasaklamaktır.  Bu yapılmadığı takdirde tüneller, metrolar sadece sorunu geciktirmeye, insanları uyutmaya yarayacaktır.

Aklı başında İstanbul halkı ve Türk milleti için kimin Belediye Başkanı olacağından çok İstanbul'un bu büyük sorununun nasıl ve ne zaman çözüleceği önemlidir.

 


İzlenme: 409
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR