İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi yerel seçimlerde de, genel seçimlerde de Türkiye'nin kalbinin attığı yerdir. Sayılabilen 16 milyon nüfusu ile Türkiye'nin 1/5 nden fazla bir nüfusa sahip. Bunun manası İstanbulu kazanan Belediye Başkanı aynı zamanda partisininde Genel Başkanlığına namzet.

 Şimdi yıllardır rakip tanımadan paltosunu koysa Şişli'yi kazanacak olan Mustafa Sarıgül tekrar CHP'ye döndü ve İstanbul Büyükşehire aday olacak. Ama hemen bunu duyan Genel Başkan yardımcısı Gürsel Tekin kendininde aday adayı olduğunu açıklıyor. Bunu yaparken mutlaka Genel Başkana soruyor, hiç şüphesiz kafadan kendi aday adaylığını açıklamıyor.

Bu gibi ters ve yanlış hareketler CHP'de çok olağan, halkın kafasını karıştıracak herşey yapılır, sonra seçim kaybedilince çeşitli masallarla üstü örtülür. Böyle birşey eğitim seviyesi çok yüksek olan ülkelerde demokrasi altında belki yapılabilir ama Türkiye'de değil.

 

Bu hareketin AKP'de olması mümkün mü? Genel Başkan böyle bir şeye izin verir miydi dersiniz? 

 

Bu olayda esas Genel Başkan izin vermekle hatalı. Halkın, yani seçmenlerin kafasını karıştırmakla ellerine hiçbir şey geçmediğini bugüne kadar anlamamış. Halbuki hepbirden, yek vücut olarak Sarıgül'ün arkasında durulsa İstanbul Büyükşehri kazanmak için tek şans. CHP'nin İsmet İnönü ve Bülent Ecevit'ten sonra en büyük zayıflığı lider çıkaramaması. Lider gibi görünenler partide kısa süre içinde lidercik oluveriyorlar.  Çok uzun süredir seçimleri kaybetmeleri hatta barajı dahi geçememelerinin tek sebebi lider sorunları.

 

Bunu belkide bütün Türkiye biliyor ama CHP bilmiyor.


İzlenme: 1312
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR