İSRAİL

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar geçenlerde 6 günlüğüne İsraile gitmiştik. Filistin ve Filistinlileri de orada ilk defa gördüm ve konuştum. Birçoğu İsrail'de çalışıyor, ekmeğini orada kazanıyor ama içten içten kin besliyor.

Sorduğumda hepsinin verdiği cevap aynı , "topraklarımızı aldılar".

Aldılar, aldılar da o zaman Müslüman alemi nerelerde idi?  Bu soruyu yöneltince hiç cevap yok.

Bütün bu hacı, hoca, yobaz takımı hepsi kaçtı, postallarını bırakıp kaçtılar.  Bunlar zayıfa saldırırlar, sıkıyı görünce sıvışırlar, hatta hemen kuvvetliden yana olurlar. İşte Filistin bundan kaybetti.

Kudüs'te kaldığımız otel'in sahibi Yahudi hanım ile konuşuyorum. Bana çok açık ve net şunu anlattı;

"Siz ve biz aslında kardeşiz. Büyükbabamız Hazreti İbrahim’dir.  Hz. İbrahim'in iki ayrı hanımdan İzhak ve İsmail isimli iki oğlu vardı.  Anneleri değişik ama baba aynı. İşte siz İsmail, biz İzhak soyundanız. Değişik annelerin çocuklarını yetiştirirken beyin yıkamaları iki ayrı düşman soyu çıkarmıştır. Bundan dolayı da genelde bu iki din yani İslam ve İbrani dinleri kadınları ikinci planda tutmuştur".

Bunu söyleyen de kadındı.

 

Gerçekten ağlama duvarına giderken kadın ve erkek ayrılıyor, birlikte gitmeleri yasak. Ayrıca kadınların etekleri uzun, yakaları kapalı olacak, aksi halde girmek yasak ama İsrailli hanımlar gerekli etek ve şal getirip veriyorlar.

Bugün dünya tarihini zerre kadar bilenler İsrail'in tamamen Dünya Başkanı Amerika'nın himayesinde olduğunu kabul etmiştir. Bu hiçbir tartışma kaldırmaz. 

Birleşmiş Milletlerin suskunluğu, dünyanın 5'ten büyük olması filan hepsi fasafiso, işin esası Amerika'nın bu dünyanın seçilmemiş tek Başkanı oluşu.

Kime şikayet edeceksiniz?  Marko Paşa'ya mı?


İzlenme: 617
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR