İSLAMİ TERÖR

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar geçenlerde Sayın Cumhurbaşkanı Alman Şansölye Dr. Merkel ile konuşurken ''İslamist Terör'' (İslami terör) sözcüğünü üzülerek işittiğini söylemişti ve terörün islamla anılmasını uygun bulmadığını anlatmaya çalışmıştı.

Bugün hemen hemen bütün dünya ''İslami terör'' den söz ediyor. Tüm gazete ve televizyonlar İslami terörden konuşuyor.

Geçen hafta Washington'da idim konuştuğum birçok üstdüzey Amerikalı yönetici dünyanın yine eskisi gibi Komünizm ve Kapitalizm örneği bir süre bölünmesini istiyor ve Başkan Trump'un da böyle istediğini iddia ediyorlar. Şu anda sanal dahi olsa zaten bölünmüş durumda.

1990 dan önce nasıl Avrupa'nın ortasına bir duvar örülmüş ve ayrılmış ise şimdi aynı şeyin Ortadoğu ile olması isteniyor. Yani Müslümanları uzak tutmak.

Bu düşünceye inanamayacağınız kadar çok taraftar var.

Ben çok iyi anımsıyorum oğlu annesini yıllardır göremiyordu çünkü biri doğu, diğeri batı Almanya'da idiler. Ortada duvar vardı ve komunist blok girilemezdi. Bir şekilde bu durumu getirmek istedikleri çok açık belli.  Türkiye'nin AB'ye alınması bu durumu bozacak olduğunu saklamıyorlar.

Gerçek olan ve herkesin kabul ettiği bir durum var ki o da Ortadoğu'da islami terörün tavan yapmış olması ve bu kafalarla üzerine patlayıcı alarak hiç tanımadıkları ve günahsız insanları havaya uçurabiliyorlar.

Buna daha ne kadar katlanılacak? Önlemek için Polis devleti mi olunması gerekiyor ?

Batı dünyasında bu soruya tek cevap var ister inanın ister inanmayın, Müslümanları aynı bir zamanlar 1945-1990 komünizmde olduğu gibi bir süre ayırmak.  1945 te Yalta konferansında imzalanan anlaşma 1990 da duvarları yıkarak kaldırılmıştı.

Batı bunu henüz açıklamıyor ama Türkiye'yi birliğe almamakla çok açık belli.

Belki hatırlarsınız Almanya’nın Federal Cumhurbaşkanı Christian Wulff. Halka hitaben yaptığı konuşmada ''Müslümanlık Almanya’nın bir parçasıdır'' dedi ve hemen sonra yolsuzluk yaptığı için yargılanacağından kendisi Cumhurbaşkanlığından istifa etmek zorunda kaldı. Yerine Gauck geldi. Mahkemeye verildi ve Wulff beraat etti.

Türkiye eğer iyi lobi yapabilseydi Wulff'u şimdiye kadar çoktan kendi tarafına çeker ve kaleyi belki de içten fethetmeyi başarırdı.


İzlenme: 674
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR