İslam Düşmalığı

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar başta Amerika olmak üzere tüm dünyada İslam düşmanlığı başladı ve devamlı gelişiyor. Amerikada kağıtlar bastırmışlar ve "İnsanlığı kurtarmak için İslamı yok edin" yazıyor ve dağıtıyorlar. Bu düşmanlık sadece cahil halkta değil, devlet ve hükumet başkanlarının konuşmalarındanda anlaşılıyor. Bin Ladin ve şimdi IŞİD bu düşünceyi destekliyor.  Eskiden Amerikan halkı bu gibi şeylere fazla duyarlı değildi ancak şimdi bayağı duyarlı olmaya başladı. Televizyonlar bu ve benzer olaylarla dolu. 

 

Aynı şekilde Almanyada da durum değişiyor. Hatta bu nedenle Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanı ile Federal İçişleri bakanı ters düştüler. İslami terör çeteleri ile ilgisi olduğu ispat edilen bir Türk tutuklandı ve hudut harici edilmek istenirken Federal İçişleri Bakanı bu adamın Pasaport ve nüfus kağıdını alıp Almanyada tutmakta fayda olduğunu söylüyor.  Aksi halde başkalarının başına dert olacaktır dedi. Mahkeme kararı tabii ki Bakanın kararından önemli ve herkes o kararı bekliyor.

 

Yine Almanyada radikal İslamın oturduğu, çalıştığı yerler, camiiler, mescidler hepsi kontrol altında tabii bunu yaparken radikal olup olmadığınada fazla bakılmıyor. 

 

Dünya Müslüman Hristiyan sürtüşmesine doğru sanki hızla yol alıyor. Avrupa bu ISİD isimli örgütün Saddam'ın eski subaylarından kurulduğunu biliyor, zaten tecrübeliler ve içlerinde eski Generaller bile varmış, bunuda saklamıyorlar.

 

Bu Ortadoğu işi bu yolda devam ederse Müslümanların işi hayli zor çünkü teknoloji tamamen batının elinde. Kazanma şansları sıfır bile değil. 

Bütün bu sürtüşmelerde en zor posisyon Türkiyenin, yukarsı bıyık, aşağısı sakal misali. Bir Nato ülkesi olarak baştan uzak durmadık, insanlık diyerek iki milyona yakın Suriyeliyi aldık, şimdi bunları geri göndermekte olmayacak. Geri gönderseniz başka sorun, göndermeseniz başka. Hiç karışmasaydık acaba daha iyi olur muydu? Şimdiye kadar körfez krizlerinde, Amerikanın Iraka girişinde hiç karışmadık ve mülteci almadık sonunda dost kaldık ama şimdi düşman olabiliriz.

 

Dünyada hiç şaşmayan bir atasözü vardır, "iyilik yapan kötülük bulur". İnşallah bu sefer böyle birşey ile karşılaşmayız. 

 

Şahsen atalarımızın sözlerini hiç unutmam "ne arabın yüzü, ne Şam'ın şekeri" boşuna dememişler. 

 


İzlenme: 894
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR