İNTERNET DERSANELERİ‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Sayın Başbakanın dersanelerin kapanmasını istediğini ve gerekli talimatları verdiği biliniyor. Kapanma işi bir veya iki sene sürebilir ama neticede kapanacağı kesin.

         Bunu anlayan teknoloji uzmanları fevkalade bir yenilikle İnternet dersaneleri açmaya başlamış. Saati 15,--TL olan ve görüntülü olarak istediğiniz hocayı seçerek kendisi ile konuşup derslerinize yardım alıyorsunuz. Bu şekilde devlette vergilerini almış oluyor.

         İzmir'de başladığını duyduk, sanıyorum bu bütün ülkede yayılacaktır ve çok doğru olacak. Anadolumuzun ücra köşesindeki bir öğrenci bile internet ile istediği öğretmeni seçecek ve kendisi ile görüntülü olarak konuşarak derslerine yardım alacak. Türkiye internet kullanımında Avrupa ayarında hatta belki dahada ileri durumda. Bu nedenle her öğrenci yardım alabilecek. Belki Anadolu'nun bazı bölgeleri için daha ucuz bir tarife uygulayabilirler.

         Bu şekilde dersaneye gidemeyecek öğrenci kalmayacak veya dersanenin girmediği köy kalmayacak. Her yıl Üniversite sınavlarına 1 milyon lise mezunun girdiği düşünülürse kalite yükselecek ve bu ülke menfaatine olacak.  Diğer yandan öğretmenler vergileri ödenen ek gelir temin etmiş olacaklar. Belki kendi evlerinden bile bilgisayar ve internet üzerinden katılabilecekler.

          Sadece Marmaris'te tamamen yeni iki kolej açılma çalışmaları yapıldığı haberleri geliyor. Dersaneler birleşerek kolej şeklinde eğitim/öğretime devam etmek için çalışmalar yapıyor oldukları anlatılıyor. Bununda rekabet açısından fevkalade iyi neticeler doğuracağı kesindir.

           Bir şey unutulmamalıdır ki Muğla içersinde devlet okulları çok başarılıdırlar ve dolayısı ile yeni açılacak veya eski Özel Okulların bu rekabeti kabul ederek çalışmalar yapmaları gerekecekki bu da kolay olmayacak.


İzlenme: 1501
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR