İNSANLAR ARASI FARK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bir gurup toplum var herşeyi Allahtan bekler, bir gurup toplum var kendileri kafalarını birleştirip yaparlar sonrada Allah'a  teşekkür ederler.

Bu iki toplum birbirinden öyle ayrışmıştırki şaşılacak hale gelmiştir. Yine birinci toplum birine küfür etse bile bunu Allah'tan ister, diğer toplum Allahı hiç katmadan küfür edecekse eder.

Yine birinci toplumda sadece Türkiyede 77.000 camii var ve bunların tamamı Allah'tan birşey dilemek, istemek için kullanılır. Diğer toplumlarda da kiliseler var orda da Allaha dua etmek, şükür etmek için kullanılır.

Genelde baktığınızda Allahın birinci topluma yani devamlı herşeyi kendinden isteyen topluma fazla destek vermediği görülüyor. İkinci toplum ise zengin ve istediğini yapıyor.

Birde bakıyorsunuz herşeyi Allah'tan isteyen toplum kendi içinde birbiri ile kavga ediyor ve Allah'ın adını bağırarak bir diğerini öldürüyor.

Ne mutlu ki Türkiye'de bir laiklik sistemi kurulmuş, buna rağmen herşeyi Allah'tan bekliyoruz. Bir Piyango bileti bile alsak ''ahh inşallah çıkar'' diyoruz.

Diğer toplum Allah'ın adını sadece Kiliselerde şükür ederken anıyor, onun dışında Allahın sadece kullarına verdiği akılı kullanıyor ve bu akılla tüm diğer topluma hakim kılıyor.

Şimdi Suudi Araplar ile İran sürtüşüyor, eminim iki tarafta Allah'tan galibiyet diliyorlardır ama kendileri medeniyet için ne yapıyorlar derseniz mal meydanda.

Bir taraf kavga edip, sürtüşürken diğerleri çalışıyor. 1.ci dünya harbinden kalan Alman Atasözü ''Türkler yaşamak için çalışırlar, Almanlar ise çalışmak için yaşarlar'' demesi zaten herşeyi gözönüne seriyor.

Aslında 3.cü toplum uzakdoğu ülkeleri örneğin Japonya'nın %70i Tanrıya inanmıyor yani Ateist. Hintliler yine başka bir Tanrıya tapıyor.  Semavi dinleri dediğimiz Yahudilik, Hristiyanlık ve Müslümanlık ise aynı Tanrıya inanıyor. Bunların arasında Müslümanlık herşeyi Allah'tan istiyor, hem de açık açık. Hristiyan Allahı sadece şükür etmek için anıyor.  Yahudilerin de herşeyi Allah'tan istediklerini ben duymadım ve görmedim. Telavive de, Kudüse de gittim, çok Yahudi dostlarım oldu birçok şeyi bizlere de benziyor ama hepsi dini şükür etmek için kullanıyor.

Dini birbirini öldürmek için ve herşeyi Allah'tan istemek için kullanan tek müslümanlar var. 

 


İzlenme: 782
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR