İnsan Onuru

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar tüm Ulusal Türk Televizyonlarında bugün içler acısı, dünyaya utandırıcı bir olay vardı. İstanbul'da bir Zabıta Amiri sokağın ortasında Zabıta memurunu karşısına almış, hazırol çekmiş ve tokatlıyordu.

Varsayalım Zabıta memuru suç işledi, bunun cezası bu şekilde orman kanunu ile mi verilir? Ayrıca "esas duruş" veya "hazırol" sadece askerlikte olur bilirdim. Zabıta amiri veya Belediye Başkanı karşısında ne zamandan beri esas duruş'ta duruluyor?

Bu yalnız 80 Milyon'un utanacağı bir olay değil 7 Milyar insanın yerin dibine battığı andır.

Bunu katılmak için kapısında beklediğimiz Avrupa'da yapacaksınız sıkı mı, halk müdahale eder, yaşlılar, gençler hemen müdahale eder. Değil Zabıta Amiri kim olursa olsun bir diğer insana sokağın ortasında şov yapar gibi hazır ol çekip tokatlamak herhalde sadece Türkiye'de mümkün. 

Çünkü anlaşılan halk korkuyor, bulaşmak istemiyor...

İşin daha acı tarafı ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın beyanat verip Amir'in görevden alındığını ve soruşturma açıldığını bildirmesi.

Burada en büyük görev Cumhuriyet Savcılarına düşmez mi? Bir insan diğerine tokatlar atıyor, onurunu ayaklar altına alıyor, adaleti kendi uyguluyor ve bunu televizyonlar yayınlıyor, bütün dünya isterse izleyebiliyor ve sadece Büyükşehir Belediye Başkanı soruşturma açıldı diye beyanat veriyor.

Her konuda hergün konuşan Siyasi Parti liderlerinden de bütün dünya görüş beklerdi...ama tık yok...

Bütün dünyanın Türk televizyonlarından izlediği bu olayda suç unsuru yok mudur? Belediye'nin açtığı soruşturma ile geçiştirmek ne demektir?

Herhalde Türkiye'de Adalet ve Hukuk başka türlü işliyor. Zaten birçok Türk kadını da bu nedenle dayak yiyor, şiddet görüyor.

Sen gel de kapısında beklediğin Avrupa Birliğinde bir başka insana böyle tokat at. Başbakan olsan atamazsın, hayatını söndürürler.

Avrupa Ülkelerinin çoğunda Anayasalarının 1. ci maddesi ''İnsan onuru dokunulmazdır'' yazar bizde adamı sokakta dövüyoruz sonra Belediye Başkanı soruşturma açıp, görevden alıyormuş. 

Zahmet olmuş...

Sen kimsin de başka bir Allah'ın yarattığı canlı insana tokat atıyorsun. Bunlar kraldan fazla kralcılar. Kendilerini ne görüyorlar acaba?  Bunlara başka bir insana vurma yetkisini veren kim?

Amir olmakla, Müdür olmakla başka insanları veya emrinde çalışanları dövme yetkileri var mı sanıyorlar?

Bunlara görev verilirken neleri yapabilecekleri, neleri yapamayacakları öğretilmiyor mu?

Bu ahlaksızlık kesinlikle soruşturma filan diyerek geçiştirilmemelidir.  Bu tip adamların koltukları kendilerine birkaç numara bol geldiği belli.

Tek kelime ile kepazelik...


İzlenme: 450
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR