İLGİNÇ HABERLER

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar bir okuyucum bana mail atmış ve Türk Futbolunun ve altyapı antrenörlerinin Beşiktaştan Cenk Tosun'u yetiştirdiklerini ve İngiltere'nin Everton takımına büyük bir para ile transfer olduğunu yazmış.

Sevgili okuyucum herhalde ya yaşınız genç, ya da futbolu Avrupa ve Dünya'da hiç takip etmiyorsunuz. Cenk Tosunu Türk Antrenörler yetiştirmedi, kendisi Alman Eintracht Frankfurt takımının genç takımında yetişti. Sonra Gaziantep aldı ve oradan Beşiktaşa geldi.

Bugün Türkiye Süper Liginde oynayan Almanya ve Fransa'da yetişmiş bir çok Türk futbolcu mevcut.

Bilgi edinmeniz dileği ile...

*****

Sevgili okurlar bugün 09 Ocak 2018 tarihinde Alman Devlet Televizyon ve Radyoları haber bülteninde aşağıdaki haberi yayınladı. Bir Türk vatandaşı Işıd teröristi olarak bir süre önce Almanya'da yakalanmıştı. Federal Ceza Mahkemesi Türkiye'nin de istediği şahsın iadesine karar verdi. Ancak Alman Anayasa Mahkemesi Türkiye'de işkence olduğunun kanıtlandığı nedeni ile Türkiye'ye iadesini durdurdu. Bu durumda bu şahıs Türkiye'ye iade edilmeyip Almanya'da hapis yatacak.

*****

Almanya'da yapılan koalisyon görüşmelerinde Hristiyan Demokratlar ile Sosyal Demokratlar arasında büyük koalisyon olması halinde Almanya'nın çok sayıda Üniversite mezunu yabancılara Almanya'da iş vermesi düşünülüyor.

 

*****

Dünya Bankasının açıklamasına göre nüfus oranına göre 2016 ihracatında Almanya 4 Trilyon Euro ile Çin'in önünde dünyada 1.ci sırada yer aldı.

*****

Düsseldorf Heinrich-Heine-Üniversitesinde yapılan bir araştırma sonunda seçimlerde yakışıklı ve uzun boylu erkeklerle, güzel kadınların diğerlerinden çok daha fazla seçilme şansları olduğu tespit edilmiştir.

*****

Avrupa Birliğinde sokaklarda köpek gezdirenlerin mutlaka hertürlü küçük/büyük köpeği kayışta tutmak zorunda oldukları aksi halde  Belediye tarafından 40,--Euro ceza kesilebileceği ve köpeğin sokağa pislemesi halinde yine sahibinin bunu kaldırmak/temizlemek  zorunda olduğu aksi halde para cezası ile cezalandırılacağına ait kanun yayınlandı.

Kanun yayınlandıktan sonra lafta kalmaması için bütün Belediyelerden dikkatli kontrol istendi.


İzlenme: 733
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR