Hükümet Başarılı mı?

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bence AKP başarısız değil, daha doğrusu evvelki hükumetlerden daha başarılı. 17.000 kilometre duble yol. Bunu Marmaris-Dalaman arasında yaşıyoruz, neden daha evvel yapılmadı diye düşününce durum anlaşılıyor.

                Enflasyona bakıyorsunuz kaç yıldır eskisine göre fevkalade kararlı ve kontrol altında. Avrupa kriz üstüne kriz yaşarken, Yunanistan küçücük nüfusu ile memurlarının maaşını ödemekte zorluk çekerken Türkiye yolunda ilerliyor.

                AKP hükumeti birçok şeyde başarılı ama gerçekleri görmek istersek bazı şeylerede fazla girmedi, geri durdu. Mesela elektrik kesintileri ki, en az duble yol kadar önemli, olduğu gibi duruyor. Marmaris'te sadece kış aylarında sadece Armutalan'da tam 17 defa elektrik kesilmiş. Buna hükumetin başarısı denemez.

                Sağlık sektörüne bakacak olursanız Hükumet ona bir el attı ama sonra eş dost, arkadaş derken frenledi ve ilerlemedi. Hem başarılı olduğu kısım var, hemde başarılı olamadığı. Bütün sigortaları SGK altında birleştirmesi büyük başarıdır, buna diyecek yok. Aile Hekimlikleri halk alışırsa ve devlet hastaneleri için amortisör görevi yaparsa o da başarılı olabilir ama şu anda değil.

                Ancak diğer yandan Devlet ve sigorta hastanelerindeki birikme ve doktorlara olan hasta yükü giderilemedi, aynen eskisi gibi acınacak durumda. Acil kısımların ne halde olduğunu televizyonlardan görüyoruz.

 

                Şimdi eğer PKK ile olan gerilla savaşı biterse Devletin Güneydoğu için harcadığı çok büyük miktar para elinde kalacak. Belkide Almanya gibi asker sayısını azaltarak bunu en iyi şekilde değerlendirmeside mümkün olabilir.

                Ama şurası kesinki hiçbir şey burada yazıldığı kadar basit değil. Bazen küçük bir aileyi dahi yönetmek zorken Devleti ve ülkeyi yönetmenin ne kadar zor olduğu aşikar.


İzlenme: 919
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR