Hodri Meydan

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Sayın Başbakan geçen gün televizyonlardan muhalefete seslendi, "gelin beni indirin, hodri meydan" dedi. Bir şekilde meydan okudu. Bunu yanlız Türkiye'deki Türkler değil ilgilenen tüm dünya duydu ve öğrendi.  Bu durum yeni değil 2002 yılından beri aynen devam ediyor.  Muhalefetin buna verdiği cevap ise "seçimi kaybettik ama oylarımız çoğaldı, başarılı olduk".  Nüfus arttıkça oylar çoğalabilir bu hiçbir zaman başarı demek değildir ama Baykal bunu tarafına bu şekilde empoze etti.

AKP şimdiye kadar ki iktidarlardan ve muhalefet partilerinden mükemmel denilebilecek şekilde ders çıkarmış ve kendini yapılandırmış. Türklerin genelinin anladığı ve saygı duyduğu kararlılık ve tatlı-sertlilikle işi götürüyor.  Muhalefet ise hala merhum Bülent Ecevit usulü efendi adam taktiğine takılıp kalmış.  Bu ve benzer nedenlerle 2002 yılından beri Mehter takımı bile olamadılar.

Marmarise, Muğla'ya ve Bodrum'a bakacak olursanız oralarda da AKP aynı genelde CHP ve MHP nin durumunda. Yerinde sayıyor ve yerel seçim kazanması mümkün değil.

O zaman bütün bunlardan çıkarılacak tek bir ders olmalı o da Türk mantığına uygun düşen bir şahsın aday yapılması. Bulunamaz mı? Bal gibi on tane birden bulunur ama dedikoducu ve arkadan oynanan oyunlardan dolayı kimse siyasete girmek istemiyor kaçıyor. Sorun bu...

Marmaris, Muğla, Bodrum gibi ilçelerde AKP'nin yerel seçim kazanacağı düşünülmüyor çünkü bu potansiyele sahip adayları yok. Aynısı Genel Seçimlerde muhalefet partileri için geçerli, Başbakan olup tüm partiyi yönetebilecek otoriter bir adayları olmadığı için seçim kazanamıyorlar. Yoksa türban, mürban bunlar Baykal'ın kaybettiği seçimlerden sonra söylediği masallara benziyor.

Başbakan Tayyip Erdoğan küçük yaştan beri siyasetin içinde eğer CHP de olsaydı şimdiye kadar çoktan Şişli Belediye Başkanı olup partiden ihraç edilmişti. AKP'nin çıkarmış olduğu, CHP'nin ise birtürlü çıkaramadığı ders işte budur.


İzlenme: 844
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR