HAYVANLAR VE İNSANLAR

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar dünyayı gezip kendi gözlerinizle gördünüzmu bilmiyorum ama ben hem görevde iken, hem emekli olduktan sonra çok iyi şekilde gördüm.  Samimiyetle şahsi bir bilgimi paylaşmak isterim.

Hayvanlara kıymet veren, onları aç bırakmayan ülkeler ve toplumlar istisnasız refah içindeler. Buna gerçekten inanın.

Hayvanlara kötü muamele yapan, onları pislik olarak gören ülke ve toplumlar büyük maddi sıkıntı içindeler.

Bugün ulusal basında görüyoruz iki çocuk bir köpeğin kulağını kesmiş. Bu çocuklardan topluma fayda gelir mi? Bugün bir köpeğin kulağını kesen yarın bir insanı çok rahat öldürebilir. Bunlar hastalıklı insanlar olup mutlaka tedavi edilmeli halkın arasına bırakılmamalı.

Bugün refah içindeki ülkelere veya toplumlara gittiğiniz ve yaşamlarını izleme şansınız olursa okul öncesi çocuklarına mutlaka bir hayvan alarak beslemeleri öğretilir. Onu aç bırakmama sorumluluğu öğretilir. Küçük fare, tavşan, kuş hatta kedi ve köpek.

Bu eğitim bir ailenin çocuğuna vereceği en önemli eğitimdir.  Siz bugün Avrupa'da bir köpeğin kulaklarını keseceksiniz, ne ceza alacağınızı acaba tahmin edebilir misiniz? İnanın insanın hayatını söndürürler, siciline işlerler hiçbir baltaya sap etmezler.

Maalesef Allahın yarattığı ve bizlerle yaşamasını istediği hayvanlara karşı bizim Türkçe dilimizde fevkalade kötü. Hayvan isimlerini küfür olarak kullanınca cahil insanların hayvanları neden aşağılık gördükleri anlaşılıyor. Geçen gün Büyük Millet Meclisinde AKP li bayan bir Milletvekili "köpek giremez" levhası kaldırıyordu. Hemen beri tarafta AKP kurucu Başkanı ve Cumhurbaşkanı, " biz yaratılanı yaradandan ötürü severiz" derken.

Çok büyük bir tezat...

Bu tezatları önce çözmemiz ve kafada birlik olmamız lazım.

Uzağa gitmeyin Marmarise bakın. Yazlıkçıların zevk için besledikleri kedi ve köpekler kış aylarında çöp tenekelerinden yiyecek arıyorlar.

Yaratılanı yaradandan ötürü severiz....! Acaba bu hayvanları Allah değil de başkası mı yaratıyor?


İzlenme: 678
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR