HAYVAN KESMEK‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar beni affedin kurban bayramı diyemiyorum, ağzım varmıyor.  21.ci asırda hayvanı yere yıkıp, gözlerini bağlayıp, 3 ayağını bağlayıp birini çırpınsın, debelensin diye bırakıp sonra bıçakla gırtlağını kesmek. Erkek çocukları da çağırıp göstermek.  Bence bu vahşice bir katliam.

Bu zamanda böyle müslümanlık olmaz...olamaz...

Allah insanlara en son teknolojiyi öğretiyor ama biz kullanmıyoruz birde utanmadan yalan söylüyor ve hayvan debelendikçe kanı akarmış, dolayısı ile eti lezzetli olurmuş...Haydi ordan yalancı... Avrupa'da şok verilerek kesilen hayvan debelenmiyor ama eti seninkinden çok daha lezzetli.

Bin sene evvel başka imkan yoktu ve bu şekilde kesilirdi ama şimdi hayvana saniyelik elektro şokla bayıltıp kesmek varken eskiden böyle kesilirdi demek? Kara cahillikten başka ne olabilir?

O zaman eskiden develere binilirdi, sende otomobile, uçağa binme deveye bin.  Alkol günahtır diyor, öyleyse hasta olunca neden teknolojinin icadı alkollü öksürük şurubu ve daha birçok alkol içeren ilaçlar içiyorsun? İlaçta kullanma çünkü tamamını yahudiler ve hristiyanlar icad etti.

Hastaneye de gitme ordaki aletlerin hiç birini müslümanlar icat etmedi. Ya da narkos verilmeden bir ameliyat ol bakalım nasıl olacak?

Kendin olunca canının acımasını istemezsin ama diğeri hayvan dahi olsa ömemli değil...

 

İşine gelirse iyi, gelmeyince kötü ...

Kafanı kullan Allah'ın sana verdiği en önemli şey olan beynini kullan. İki lafın başında herşeyi Allah'tan bekleme.

Bu yılın başında ABD Florida Eyaletinde dünyanın en büyük alışveriş mağazası olan Wallmart'tan balık alıyorum. Balıklar bir havuzun içinde ve kepçe ile alıp hemen ayıklayıp pişirerek size veriyorlar. Balığı kepçe ile aldı ve yanında duran bir tahta oklava ile ensesine vurdu. Bizde bakıyoruz ne yapıyor diye. Balık bayıldı ve o zaman keserek ayıkladı. Canlı canlı kesmedi balığı. Sonra bizim baka kaldığımızı görünce işaret parmağı ile kalbini gösterdi..


İzlenme: 1263
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR