HAVA YOLLARI‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar, şu anda Avrupa'dan Türkiye'ye tüm uçak biletleri tükenmiş durumda. Türk Hava Yolları yetkilileri bile duruma şaşırmışlar ve hiç böyle bir akın olmadığını belirtiyorlar. Bu akında %80 miktar Türk asıllı Almanlar veya Türkler.

                 Böyle bir akına kimse karşı çıkmaz, memnuniyetle karşılar.

 

                Ancak, Hava Yolu şirketlerinin uyguladığı fiyat politikası aslında ne kapitalist, ne de sosyalist düzene sığacak gibi değil. Uçak doldukça fiyatları arttırıyorlar. Hatta geçen gün Ulaştırma bakanı bile televizyonlarda ''biletinizi erken almazsanız kazık yersiniz'' diye açıkça kazıktan bahsetti.  Öyle bir kazıkki insanlıkla alakası yok.

 

                Adam hasta veya başka bir önemli sebebi var ama bilet bulamıyor, bulursa inanılmaz büyük para ödemesi gerekiyor. Mesela cenazesi var, bu insanlar ne yapacak? Daha evvelden bilipte biletini öyle mi alacak?

                 Hava yolu şirketleri tabii kazanacak, kar edecek buna kimse karşı değil, ama bu şekilde insafsızca olmamalı.

 

                200,--TL ye gittiğiniz yere bu sezonda 1000,--Tl ye gidiyorsunuz. Biletinizi erken alırsanız sorun yok ama herkesin böyle bir lüksü yok, olmayan ise gidemeyecek.

 

                Başta THY olmak üzere biraz daha insancıl davranarak böyle durumlarda ek sefer koysalar belki birçok zor durumda kalmış olan insanların derdine çare bulunacak.

 

                Din, iman diyoruz, yaradılanı yaradandan dolayı severiz diyoruz ama ''bu ne sevgi ahhh, bu ne ızdırap'' diye Abdullah Yüce'nin  eski şarkısını düşünmeden edemiyorum.


İzlenme: 1592
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR